Blog Post

Individualaus namo pridavimo reikalavimai 2023

6 October 2023

Privataus namo statybos užbaigimo 100% pridavimas, energetinio naudingumo sertifikavimas ir legalizavimas

Artėjant namo statybai į pabaigą, jo savininkai susirūpina, kaip gi priduoti namą, kas tai gali padaryti ir kokių dokumentų tam reikia? Kur rasti pagalbą?

Jeigu esate ne kartą susidūrę su įvairių dokumentų tvarkymu valstybinėse institucijose, gali būti, kad Jums pasiseks ir per tam tikrą laiką pavyks susitvarkyti su dideliu dokumentų ir informacijos srautu patiems. Tačiau neretai pradėję namo dokumentų tvarkymą savarankiškai, žmonės nuleidžia rankas, pasiklydę įstatymų ir reglamentų pinklėse. Jeigu visgi norite pabandyti tai daryti savo jėgomis, surašysime pagrindinius namo statymui ir pridavimui reikalingus dokumentus.


statybos pokyciai

Primename, kad prieš pateikiant dokumentus namo pridavimui į Registrų centrą, reikia surinkti daug kitų papildomų dokumentų, be kurių negalėsite pradėti namo statybos, o vėliau ir namo pridavimo procedūros. Statybos inspekcijai būtina pateikti šiuos dokumentus:

-Statybos leidimą;

-Statinio projektą;

-Kadastro duomenų byłą;

-Statinio geodezinę nuotrauką;

-Inžinerinių tinklų geodezinę nuotrauką;

-Energetinio naudingumo sertifikatą;

-Techninį projektą.

Pats svarbiausias iš aukščiau išvardintų dokumentų ir statybos pradžių pradžia yra statybos leidimas, kuris gaunamas tuomet, kai patvirtinamas namo statybos projektas.

Be šių dokumentų sutvarkymo ir surinkimo, pastatyto namo priduoti neįmanoma.

Pateiksime dokumentų sąrašą, kokie duomenys reikalingi, norint jau įregistruoti 100% namo baigtumą:

Nekilnojamojo turto registre, kartu su prašymu, kurio formą rasite registrų centre, namo savininkas, ar įgaliotas asmuo (su galiojančiu patvirtintu įgaliojimu), prašo pakeisti kadastro ir registro duomenis. Būtina pateikti nekilnojamojo daikto kadastro duomenų bylą ir statybos užbaigtumą patvirtinančius dokumentus, kurie nurodyti Statybos įstatymo 28 straipsnyje. Visi dokumentai turi būti patalpinti e-sistemoje ,,Matininkas’’(Nekilnojamojo turto registro sistema), tad popierinių dokumentų pateikti nereikia.

Prašyme turi būti nurodytas tikslus įregistruoto statinio unikalus numeris, adresas bei statytojo duomenys.

Pateikti aukščiau minėtą prašymą galima tik iš anksto registravus vizitą pageidaujamame Registrų centro padalinyje arba elektroniniu paštu (info@registrucentras.lt), patvirtinant elektroniniu parašu.

Tačiau, kaip rodo praktika, daugelis namo savininkų visus darbus, susijusius su statybos užbaigimo dokumentų tvarkymu yra linkę perleisti šios srities profesionalams, nes laikas, sugaištas dokumentų rinkimui, apdorojimui ir pateikimui, dažniausiai sukelia daugybę rūpesčių, streso ir nežinios, ypač, jeigu susiduriate su tuo pirmą kartą. Taigi paaiškėjus, kad namo pridavimas yra vienas iš sudėtingiausių etapų statybos procese, šis rūpestis neretai paliekamas tiems, kas namą statė ir prižiūrėjo darbus visų statybų metu. Ne veltui sakoma, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą ir tai, ką geriausiai išmano. Todėl, siekiant išvengti bereikalingos įtampos, pagalvokite, ar verta gaišti savo brangų laiką.

Namo pridavimo procedūra gali užtrukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių.

Dokumentai, reikalingi namo pridavimui turi būti tvarkomi bei priduodami ir tuo atveju, kuomet buvo atliktas kapitalinis namo išorės remontas ar rekonstrukcija. Dažnai šis aspektas yra pamirštamas ir kuomet tampa reikalingi nuosavybės dokumentai, pavyzdžiui, pardavimo atveju, sutrinkama ir pasimetama. Šiuos namo pridavimo niuansus visuomet žino profesionalūs statytojai, tad mes patariame bendradarbiauti, bendrauti ir pasitikėti Jūsų namą statančia ar rekonstruojančia komanda.

Jeigu siekiate be streso ir rūpesčių priduoti namą, kreipkitės į profesionalią STATVILA komandą ir Jums bus suteikiamos garantijos dėl atitikimų visiems Lietuvos Respublikos įstatymams, siekiant įteisinti baigtinę statybą. Priklausomai nuo objekto, šiuo metu vidutinė rinkos kaina, norint pasinaudoti profesionalų paslaugomis kainuoja nuo 1000 EUR iki 2000 EUR.


Straipsnį paruošė STATVILA (MB “Statome Vilnių”)


Dėl informacijos, patarimų arba užklausų prašome kreiptis:

Elektroniniu paštu: info@statvila.lt arba telefonu +370 679 03408

Internetinė svetainė: https://www.statvila.lt

Energinio naudingumo sertifikavimo reikalavimai
by Aleksej Olechnovic 5 November 2024
Straipsnis apie reikalavimus energinio naudingumo sertifikavimo.
by Aleksej Olechnovic 18 October 2024
Statant namą ar ūkinį pastatą Lietuvoje už miesto ribų iki 80 m² arba sodo bendrijose iki 50 m² (nuo lapkričio 1-os d. 2024), galioja specifiniai reikalavimai, kuriuos būtina žinoti, norint tinkamai pasiruošti statybos procesui ir išvengti teisinių komplikacijų. Štai pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti: 1. Statybos leidimas Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, norint statyti gyvenamąjį ar ūkinį pastatą iki 80 m² už miesto ribų ar sodo bendrijoje iki 50 m², statybos leidimas nereikalingas. Tačiau svarbu, kad pastatas atitiktų visus esminius reikalavimus, nurodytus teisės aktuose, pvz., teritorijos planavimą ir statinio paskirtį. Nors leidimas nereikalingas, būtina informuoti savivaldybės administraciją apie planuojamą statybą. Informavimas atliekamas pateikiant pranešimą, kuriame nurodoma statinio vieta ir tikslai. Savivaldybė per 20 darbo dienų turi atsakyti, ar planuojama statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentus. 2. Žemės sklypo paskirtis Svarbu įsitikinti, kad žemės sklypo paskirtis leidžia statyti norimą pastatą. Sklypai gali būti žemės ūkio paskirties, sodo ar miško žemės, ir kiekvienas jų turi savus reikalavimus statyboms. Žemės ūkio paskirties sklypuose paprastai leidžiama statyti tik su ūkininkavimu susijusius pastatus, o sodo sklypuose – nedidelius vasarnamius ar gyvenamuosius pastatus iki 50 m². Tačiau, sodo bendrijos statybos atvejais yra leidžiama priestatų ir dengtos terasos statyba iki 50 m².
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
by Aleksej Olechnovic 15 October 2024
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
26 September 2024
Privataus namo statybos procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis nuoseklaus planavimo bei pasirengimo. Gerai atlikus "namų darbus" ir surinkus visą dominančią informaciją, galima tikėtis kokybiško galutinio rezultato, be nukrypimų nuo biudžeto ar netikėtai atsiradusių papildomų darbų. Aptarkime svarbiausius individualios statybos namo etapus.
karkasiniai namai
2 July 2024
Karkasinių namų statyba Lietuvoje
by MB Statome Vilnių 19 February 2024
Planavimo Svarba: Kaip Teisingai Suplanuoti Inžinerinių Tinklų Darbus
by MB Statome Vilnių 24 November 2023
Pagrindinės temos: planavimas, sklypo parinkimas, projektavimas, ekonomiškumas, statyba ir priežiūra, pridavimas.
by MB Statome Vilnių 16 November 2023
Pridavimo tvarkos pakeitimas nuo 2024 metų pradžios iš 85% iki 100% baigtumo
by MB Statome Vilnių 16 October 2023
Patarimas pasinaugoti nemokama konsultacija dėl svajonės namo statybos planavimo: sklypo parinkimas, architektūra, konstruktivas ir t.t.
by MB "Statome Vilnių" 2 May 2023
Vedinimo principų apibūdinimas ir rekuperacinės sistemos poreikio paaškinimas
Show More
Share by: