Fasadai

Privačių namų fasadai

Atliekant šiuolaikinę pastatų renovaciją, o taipogi statant naujus statinius norima, kad jų išorė atrodytų naujai ilgus dešimtmečius. Juo labiau, kad moderniosios technologijos leidžia pasirinkti įvairų ilgaamžį eksterjerą bei įgyvendinti tokias svajones. Viena iš pasiteisinusių technologijų, jau ne vienerius metus esančių rinkoje bei vis labiau populiarėjančių - ventiliuojami fasadai, arba dekoravimo šlapio tipo fasadų apdaila.
Kas gi yra ventiliuojami fasadai?
Bet kokiu sezonu ir metų laiku, norint išlaikyti normalią vidaus patalpų temperatūrą, išorinei namo apdailai rekomenduojama įrengti ventiliuojamą fasadą. Jokie temperatūrų svyravimai lauke neleis patirti šilumos nuostolių žiemą ir puikiai sulaikys kaitrius saulės spindulius vasaros sezono metu. Tad ištisus metus galima nepergyventi dėl tokių problemų kaip besikaupianti drėgmė ar kankinanti šiluma.
Ventiliuojamo fasado esmė - jo konstrukcija. Prie pastato išorinės sienos pridedama šiluminė izoliacija bei ant specialių profilių pritvirtinama pasirinkta išorinė apdaila. Ventiliavimui skirtas tarpas tarp šių dviejų sluoksnių. Net jei pastato sienos nėra lygios, ventiliuojamo fasado įrengimui tai netrukdo. Jei nutinka taip, kad per išorinį sluoksnį patenka į vidų vanduo, jis nuteka bei pasišalina. Tokiu būdu neatsiranda sąlygos kauptis drėgmei, mikroorganizmams ar pelėsiui. Esant sausam išoriniam sluoksniui, nesikaupia nešvarumai ar purvas. O viduje esanti drėgmė pasišalina oro tarpu, easnčiu tarp vidaus ir išorės sluoksnių. Žmonėms suteikiama galimybė gyventi sveikoje aplinkoje. 
Atliekame šiuos fasado darbus:
  • Fasadų renovacija;
  • Dekoro fasadai;
  • Ventiliuojami fasadai;
  • Klinkerio/ plytelių fasadai.
Pagrindinis reikalavimas, įrenginėjant ventiliuojamą fasadą - oras privalo laisvai judėti tarp sluoksnių, tad tarpas tarp jų turi būti optimalus. Šiltinimo medžiagos jokiu būdu negali liestis prie išorinės apdailos. Jei tarpas tarp sluoksnių bus per didelis, judantis oro srautas gali sukelti garsus.
Ventiliuojamų fasadų apdailą galima konstruoti šiomis apdailos medžiagomis:
  • Klinkerio plytelėmis;
  • Aliuminio kompozitu;
  • Didelio slėgio laminatu;
  • Fibrocementu;
  • Kvarcu.
Kodėl verta rinktis ventiliuojamą fasadą?
Jau kelios iš eilės karštos vasaros Lietuvoje parodė, kad dėl vis sunkiau prognozuojamų orų, klimato kaitos yra sudėtinga ištverti taip mūsų klimatui nebūdingą kaitrą. Puiki išeitis - ventiliuojami fasadai. Esant dideliems karščiams, pastatų sienos gerai apsaugomos dėl ventiliuojamuose pastatuose esančių oro tarpų, kurie ir sulaiko šilumą.
Ventiliuojami fasadų karkasai dažniausiai yra montuojami iš patvaraus metalinio profilio - nerūdyjančio, ilgaamžio ir užtikrinančio idealią apsaugą nuo stiprių vėjų ir lietaus. Tačiau tik kokybiškai ir profesionaliai atlikti darbai gali garantuoti pastato stabilumą, tvirtumą, puikią garso izoliaciją bei atsparumą gaisrui. 
Jei namui (pastatui) tvirtinamas ir montuojamas medinis karkasas su tikslu apdailai naudoti medines dailylentes, jas prieš tvirtinimą reikia impregnuoti bei nudažyti pasirinkta spalva. Šiam ventiliuojamam fasado apdailos būdui reikės kas keletą metų skirti papildomai laiko ir lėšų jo atnaujinimui bei priežiūrai. Tačiau šis būdas yra vienas iš ekologiškiausių, nes mediena yra natūrali medžiaga ir kaip jau žinoma, mėgiama bei vertinama Lietuvoje.
Didelis ventiliuojamų fasadų privalumas - jų įrengimo bei montavimo paprastumas. Tokius fasadus galima įrenginėti tiek žiemą, tiek vasarą. Temperatūrų pokyčiai tam neturi jokios įtakos. Tad tinkamai susiplanavę statomo ar renovuojamo namo ventiliuojamo fasado įrengimo laiką bei pasirinkę tikrus profesionalus, turėsite kokybiškus namus, biuro pastatą ar kitus jums reikalingus statinius.
Kad pastato išorė būtų ne tik kokybiška ir ilgaamžė, bet patraukli bei estetiška, specialistai rekomenduoja rinktis ventiliuojamus namų fasadus. Apdailos medžiagų pasirinkimo įvairovė bei galimybės yra didelės ir patenkina kiekvieno kliento skonį. Ir dar - visi mes norime saugių namų, tad pasirinkus ventiliuojamą fasadą savo namams, jūs pasirenkate saugius ir patvarius namus! O profesionalių STATVILA specialistų pagalba galėsite greitai ir efektyviai atnaujinti namų fasadą.


by Aleksej Olechnovic 14 March 2025
Lietuvoje pastaraisiais metais statybų kainos kasmet auga. Norėdami sužinoti, kiek kainuos pastatyti namą Lietuvoje 2025 metais, turime atsižvelgti į svarbius, kainą įtakojančius veiksnius, tokius kaip: statybinių medžiagų kainos, darbo jėgos apmokėjimas, naudojamos technologijos ir energetinio efektyvumo reikalavimai. Remiantis dabartinėmis tendencijomis ir prognozėmis, galima pateikti orientacines kainas. Planuojant namo statybą, rekomenduojama atlikti detalią sąmatą, atsižvelgiant į individualius poreikius ir rinkos sąlygas. Taip pat verta konsultuotis su statybos specialistais, kurie gali padėti tiksliau įvertinti būsimas išlaidas.
sodo namas
80 namas
barnhouse
by Aleksej Olechnovic 5 March 2025
Planuojate statyti kompaktišką, iki 80 m² namą? Mūsų tinklaraštyje rasite aktualią informaciją apie naujausius statybos reglamentus, leidimų išdavimo tvarką ir techninius reikalavimus 2024-2025 metais. Aptariame svarbiausius niuansus, kurie padės išvengti klaidų ir užtikrinti sklandų statybos procesą.
by Aleksej Olechnovic 29 November 2024
Pasyvaus namo reikalavimai Pasyviems namams taikomi specifiniai standartai, užtikrinantys maksimalų energijos efektyvumą: Energijos suvartojimas: Pasyvaus namo metinis šiluminės energijos suvartojimas šildymui negali viršyti 15 kWh/m². Oro pralaidumas: Pastato sandarumas turi būti itin aukštas – atliekant slėgio testą (Blower Door Test), oro nutekėjimo rodiklis neturi viršyti 0,6 h⁻¹. Energijos šaltiniai: Būtina naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, pvz., saulės baterijas ar geoterminį šildymą. Langų ir durų efektyvumas: Langai ir durys turi būti itin šilti ir efektyvūs, su mažais šilumos nuostoliais (U < 0,8 W/m²K). Ventiliacija su šilumos atgavimu: Privaloma įdiegti mechaninę ventiliaciją su rekuperacija, kurios efektyvumas turi siekti bent 75 %. Pasyvaus namo statybos procesas • Krojektavimas Visas procesas prasideda nuo kruopštaus projektavimo, kuris atitinka pasyvaus namo standartus. Tai apima tinkamą sklypo pasirinkimą, orientaciją į pietus, kad būtų kuo efektyviau naudojama saulės energija, bei optimalią pastato formą – paprastai pasirenkama kompaktiška struktūra, mažinanti šilumos nuostolius. • Konstrukcijų pasirinkimas Pasyviems namams naudojamos itin gerai izoliuotos sienos, stogai ir grindys. Šilumos izoliacijos sluoksnis dažnai siekia 30–40 cm, priklausomai nuo medžiagos, pavyzdžiui, mineralinės vatos ar putų polistireno. • Statyba ir sandarumas Statybų metu ypač svarbu užtikrinti pastato sandarumą. Visi jungiamieji taškai – tarp sienų, stogo, langų ir durų – turi būti tinkamai užsandarinti naudojant specialias medžiagas, tokias kaip sandarinimo juostos ar membranos. • Langai ir durys Aukštos kokybės langų ir durų montavimas yra vienas iš svarbiausių etapų. Jie turi būti įstatyti taip, kad nebūtų šilumos tiltų, o sandarumą papildomai užtikrina tinkama montavimo technologija. • Inžinerinės sistemos Įdiegiamas rekuperacinis ventiliacijos įrenginys, leidžiantis efektyviai išlaikyti šilumą. Taip pat įrengiamos šildymo ir šaldymo sistemos, dažniausiai naudojant geoterminę energiją ar šilumos siurblius. • Testavimas ir sertifikavimas Baigus statybas, atliekamas sandarumo testas ir pastatas įvertinamas pagal pasyviųjų namų standartus. Jei visi kriterijai atitinka reikalavimus, namas gauna pasyvaus namo sertifikatą. Išvados Pasyvaus namo statyba reikalauja preciziško planavimo ir aukštos kokybės statybos darbų, tačiau ilgainiui šie namai atsiperka. Jie suteikia komfortą, mažas energijos sąnaudas ir prisideda prie aplinkos tausojimo. Norint pasiekti sėkmę, svarbu pasirinkti patyrusius specialistus ir investuoti į kokybiškas medžiagas.
Show More
Nemokamai konsultuojame namų statybos klausimais, bei išduodame sąmatas.

Prašome kreiptis jau dabar:

Susisiekti

Share by: