Pamatų įrengimas

Pamatų įrengimas:

Visų namų statyba prasideda nuo pamatų įrengimo. Pagrindo įrengimo kokybė įtakoja statomo pastato ilgaamžiškumą. Pamatai perima visą apkrovą bei atlaiko kitas namo konstrukcijos dalis. „Statvila“ įmonės darbuotojai atlieka visus pastatų pamatų įrengimo-betonavimo darbus, atsižvelgiant į Užsakovo poreikius bei techninius-projektinius reikalavimus. Mūsų darbai yra atliekami ypatingai kruopščiai, vadovaujantis visais pamatų įrengimo standartais (STR) bei saugos reikalavimais. 

„Statvila“ savo klientams gali pasiūlyti visų rūšių pamatų įrengimą: juostinių, polinių, plokštuminių

„Statvilos“ specialistai, įvertinę pastato konstrukcijas, jo aukštį, statyboms naudojamas medžiagas, gruntą, požeminio vandens savybes bei reljefo ypatybes pasiūlys jūsų statomam namui tinkamiausią variantą. 
Atliekame šiuos pamatų įrengimo darbus:
Juostiniai – gali būti dviejų rūšių: monolitiniai ir surenkamieji. Pamatai montuojami iš specialių pamatinių blokelių. Įrenginėjant šiuos pamatus mūsų įmonės specialistai atsižvelgs į grunto savybes, nes laikantysis gruntas turi būti tvirtas bei negiliai. Šiuos pamatus siūlytume rinktis Užsakovams, kurie name nori turėti rūsį, taip pat sunkesnės konstrukcijos pastatų statybai.
Poliniai – šie pamatai gali būti įvairių tipų. Vieni jų, tokie kaip kaltiniai poliniai pamatai dažniau pasirenkami didesnių objektų statybai, be to šie pamatai gana brangūs, kiti pvz. gręžtiniai pamatai yra pasirenkami nuosavų namų statybai. Šiuo metu Lietuvoje populiariausi yra būtent gręžtiniai pamatai dėl savo greito montavimo bei sąlyginai nedidelės kainos. 

Plokštuminiai pamatai - tai yra vientisa, nešanti pamato konstrukcija. Plokštuminiai pamatai yra viena naujausių Lietuvoje pamatų rūšis, ypatingai tinkama statant energetiškai efektyvius namus.

Pasirinkus netinkamą konkrečiai vietovei pamatų tipą rizikuojate turėti didelius nemalonumus netolimoje ateityje. Pamatų įrengimui būtina samdyti šios srities profesionalus, turinčius ilgametę patirtį. „Statvilos“ specialistai, kurie nuolat atnaujina savo žinias ir įgūdžius pasirengę padėti statant Jūsų svajonių namus.

PERDANGŲ ĮRENGIMAS:
Perdangos yra pastato vidaus konstrukcijos, kurios atlaiko ir perduoda į sienas arba kolonas apkrovas. Pagal savo funkcijas perdangos yra suskirstytos į rūsio, tai horizontalios konstrukcijos kurios yra įrengiamos virš rūsio patalpų, tarpaukštines - konstrukcijos skiriančios pastatą į aukštus, bei pastogės – tai perdangos, kurios įrengiamos virš patalpų viršutinio aukšto. Taip pat gali būti išskirtos išorės perdangos pvz. balkono įrengimui. 
„Statvila“ specialistai įvertinę pastato konstrukcijas bei paskirtį, taip pat apkrovos lygį įrenginėja įvairių tipų perdangas:
  • gelžbetonines monolitines 
  • surenkamąsias monolitines
  • surenkamąsias sijines 
  • surenkamąsias nesijines 
Perdangų įrengimo darbą leiskite atlikti savo srities profesionalams, nes perdangos yra labai svarbios vidaus konstrukcijos, nuo kurių priklauso statomo namo ilgaamžiškumas veikiant įvairioms apkrovoms. „Statvila“ pasiruošusi Jums padėti. 

by Aleksej Olechnovic 14 March 2025
Lietuvoje pastaraisiais metais statybų kainos kasmet auga. Norėdami sužinoti, kiek kainuos pastatyti namą Lietuvoje 2025 metais, turime atsižvelgti į svarbius, kainą įtakojančius veiksnius, tokius kaip: statybinių medžiagų kainos, darbo jėgos apmokėjimas, naudojamos technologijos ir energetinio efektyvumo reikalavimai. Remiantis dabartinėmis tendencijomis ir prognozėmis, galima pateikti orientacines kainas. Planuojant namo statybą, rekomenduojama atlikti detalią sąmatą, atsižvelgiant į individualius poreikius ir rinkos sąlygas. Taip pat verta konsultuotis su statybos specialistais, kurie gali padėti tiksliau įvertinti būsimas išlaidas.
sodo namas
80 namas
barnhouse
by Aleksej Olechnovic 5 March 2025
Planuojate statyti kompaktišką, iki 80 m² namą? Mūsų tinklaraštyje rasite aktualią informaciją apie naujausius statybos reglamentus, leidimų išdavimo tvarką ir techninius reikalavimus 2024-2025 metais. Aptariame svarbiausius niuansus, kurie padės išvengti klaidų ir užtikrinti sklandų statybos procesą.
by Aleksej Olechnovic 29 November 2024
Pasyvaus namo reikalavimai Pasyviems namams taikomi specifiniai standartai, užtikrinantys maksimalų energijos efektyvumą: Energijos suvartojimas: Pasyvaus namo metinis šiluminės energijos suvartojimas šildymui negali viršyti 15 kWh/m². Oro pralaidumas: Pastato sandarumas turi būti itin aukštas – atliekant slėgio testą (Blower Door Test), oro nutekėjimo rodiklis neturi viršyti 0,6 h⁻¹. Energijos šaltiniai: Būtina naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, pvz., saulės baterijas ar geoterminį šildymą. Langų ir durų efektyvumas: Langai ir durys turi būti itin šilti ir efektyvūs, su mažais šilumos nuostoliais (U < 0,8 W/m²K). Ventiliacija su šilumos atgavimu: Privaloma įdiegti mechaninę ventiliaciją su rekuperacija, kurios efektyvumas turi siekti bent 75 %. Pasyvaus namo statybos procesas • Krojektavimas Visas procesas prasideda nuo kruopštaus projektavimo, kuris atitinka pasyvaus namo standartus. Tai apima tinkamą sklypo pasirinkimą, orientaciją į pietus, kad būtų kuo efektyviau naudojama saulės energija, bei optimalią pastato formą – paprastai pasirenkama kompaktiška struktūra, mažinanti šilumos nuostolius. • Konstrukcijų pasirinkimas Pasyviems namams naudojamos itin gerai izoliuotos sienos, stogai ir grindys. Šilumos izoliacijos sluoksnis dažnai siekia 30–40 cm, priklausomai nuo medžiagos, pavyzdžiui, mineralinės vatos ar putų polistireno. • Statyba ir sandarumas Statybų metu ypač svarbu užtikrinti pastato sandarumą. Visi jungiamieji taškai – tarp sienų, stogo, langų ir durų – turi būti tinkamai užsandarinti naudojant specialias medžiagas, tokias kaip sandarinimo juostos ar membranos. • Langai ir durys Aukštos kokybės langų ir durų montavimas yra vienas iš svarbiausių etapų. Jie turi būti įstatyti taip, kad nebūtų šilumos tiltų, o sandarumą papildomai užtikrina tinkama montavimo technologija. • Inžinerinės sistemos Įdiegiamas rekuperacinis ventiliacijos įrenginys, leidžiantis efektyviai išlaikyti šilumą. Taip pat įrengiamos šildymo ir šaldymo sistemos, dažniausiai naudojant geoterminę energiją ar šilumos siurblius. • Testavimas ir sertifikavimas Baigus statybas, atliekamas sandarumo testas ir pastatas įvertinamas pagal pasyviųjų namų standartus. Jei visi kriterijai atitinka reikalavimus, namas gauna pasyvaus namo sertifikatą. Išvados Pasyvaus namo statyba reikalauja preciziško planavimo ir aukštos kokybės statybos darbų, tačiau ilgainiui šie namai atsiperka. Jie suteikia komfortą, mažas energijos sąnaudas ir prisideda prie aplinkos tausojimo. Norint pasiekti sėkmę, svarbu pasirinkti patyrusius specialistus ir investuoti į kokybiškas medžiagas.
Rodyti daugiau straipsnių...
Nemokamai konsultuojame namų statybos klausimais, bei išduodame sąmatas.

Prašome kreiptis jau dabar:

Susisiekti

Share by: