Pamatų įrengimas

Pamatų įrengimas:

Visų namų statyba prasideda nuo pamatų įrengimo. Pagrindo įrengimo kokybė įtakoja statomo pastato ilgaamžiškumą. Pamatai perima visą apkrovą bei atlaiko kitas namo konstrukcijos dalis. „Statvila“ įmonės darbuotojai atlieka visus pastatų pamatų įrengimo-betonavimo darbus, atsižvelgiant į Užsakovo poreikius bei techninius-projektinius reikalavimus. Mūsų darbai yra atliekami ypatingai kruopščiai, vadovaujantis visais pamatų įrengimo standartais (STR) bei saugos reikalavimais. 

„Statvila“ savo klientams gali pasiūlyti visų rūšių pamatų įrengimą: juostinių, polinių, plokštuminių

„Statvilos“ specialistai, įvertinę pastato konstrukcijas, jo aukštį, statyboms naudojamas medžiagas, gruntą, požeminio vandens savybes bei reljefo ypatybes pasiūlys jūsų statomam namui tinkamiausią variantą. 
Atliekame šiuos pamatų įrengimo darbus:
Juostiniai – gali būti dviejų rūšių: monolitiniai ir surenkamieji. Pamatai montuojami iš specialių pamatinių blokelių. Įrenginėjant šiuos pamatus mūsų įmonės specialistai atsižvelgs į grunto savybes, nes laikantysis gruntas turi būti tvirtas bei negiliai. Šiuos pamatus siūlytume rinktis Užsakovams, kurie name nori turėti rūsį, taip pat sunkesnės konstrukcijos pastatų statybai.
Poliniai – šie pamatai gali būti įvairių tipų. Vieni jų, tokie kaip kaltiniai poliniai pamatai dažniau pasirenkami didesnių objektų statybai, be to šie pamatai gana brangūs, kiti pvz. gręžtiniai pamatai yra pasirenkami nuosavų namų statybai. Šiuo metu Lietuvoje populiariausi yra būtent gręžtiniai pamatai dėl savo greito montavimo bei sąlyginai nedidelės kainos. 

Plokštuminiai pamatai - tai yra vientisa, nešanti pamato konstrukcija. Plokštuminiai pamatai yra viena naujausių Lietuvoje pamatų rūšis, ypatingai tinkama statant energetiškai efektyvius namus.

Pasirinkus netinkamą konkrečiai vietovei pamatų tipą rizikuojate turėti didelius nemalonumus netolimoje ateityje. Pamatų įrengimui būtina samdyti šios srities profesionalus, turinčius ilgametę patirtį. „Statvilos“ specialistai, kurie nuolat atnaujina savo žinias ir įgūdžius pasirengę padėti statant Jūsų svajonių namus.

PERDANGŲ ĮRENGIMAS:
Perdangos yra pastato vidaus konstrukcijos, kurios atlaiko ir perduoda į sienas arba kolonas apkrovas. Pagal savo funkcijas perdangos yra suskirstytos į rūsio, tai horizontalios konstrukcijos kurios yra įrengiamos virš rūsio patalpų, tarpaukštines - konstrukcijos skiriančios pastatą į aukštus, bei pastogės – tai perdangos, kurios įrengiamos virš patalpų viršutinio aukšto. Taip pat gali būti išskirtos išorės perdangos pvz. balkono įrengimui. 
„Statvila“ specialistai įvertinę pastato konstrukcijas bei paskirtį, taip pat apkrovos lygį įrenginėja įvairių tipų perdangas:
  • gelžbetonines monolitines 
  • surenkamąsias monolitines
  • surenkamąsias sijines 
  • surenkamąsias nesijines 
Perdangų įrengimo darbą leiskite atlikti savo srities profesionalams, nes perdangos yra labai svarbios vidaus konstrukcijos, nuo kurių priklauso statomo namo ilgaamžiškumas veikiant įvairioms apkrovoms. „Statvila“ pasiruošusi Jums padėti. 

Energinio naudingumo sertifikavimo reikalavimai
by Aleksej Olechnovic 5 November 2024
Straipsnis apie reikalavimus energinio naudingumo sertifikavimo.
by Aleksej Olechnovic 18 October 2024
Statant namą ar ūkinį pastatą Lietuvoje už miesto ribų iki 80 m² arba sodo bendrijose iki 50 m² (nuo lapkričio 1-os d. 2024), galioja specifiniai reikalavimai, kuriuos būtina žinoti, norint tinkamai pasiruošti statybos procesui ir išvengti teisinių komplikacijų. Štai pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti: 1. Statybos leidimas Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, norint statyti gyvenamąjį ar ūkinį pastatą iki 80 m² už miesto ribų ar sodo bendrijoje iki 50 m², statybos leidimas nereikalingas. Tačiau svarbu, kad pastatas atitiktų visus esminius reikalavimus, nurodytus teisės aktuose, pvz., teritorijos planavimą ir statinio paskirtį. Nors leidimas nereikalingas, būtina informuoti savivaldybės administraciją apie planuojamą statybą. Informavimas atliekamas pateikiant pranešimą, kuriame nurodoma statinio vieta ir tikslai. Savivaldybė per 20 darbo dienų turi atsakyti, ar planuojama statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentus. 2. Žemės sklypo paskirtis Svarbu įsitikinti, kad žemės sklypo paskirtis leidžia statyti norimą pastatą. Sklypai gali būti žemės ūkio paskirties, sodo ar miško žemės, ir kiekvienas jų turi savus reikalavimus statyboms. Žemės ūkio paskirties sklypuose paprastai leidžiama statyti tik su ūkininkavimu susijusius pastatus, o sodo sklypuose – nedidelius vasarnamius ar gyvenamuosius pastatus iki 50 m². Tačiau, sodo bendrijos statybos atvejais yra leidžiama priestatų ir dengtos terasos statyba iki 50 m².
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
by Aleksej Olechnovic 15 October 2024
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
Rodyti daugiau straipsnių...
Nemokamai konsultuojame namų statybos klausimais, bei išduodame sąmatas.

Prašome kreiptis jau dabar:

Susisiekti

Share by: