Blog Post

Naujos statybos būsto apdailos darbų kainoraštis 2021 metais

MB "Statome Vilnių" • 23 February 2021

Apdailos paslaugų kainą tiesiogiai įtakoja medžiagų kainos ir darbų kaina

Statybas, kaip ir kitas ūkio šakas veikia pasiūlos ir paklausos santykis, o statybos paslaugų kainą tiesiogiai įtakoja medžiagų kainos, darbų kaina ir trukmė bei suprantama, konkurencija. Paskutiniųjų metų tendencijos rodo, kad statybų sektoriuje kainos šiek tiek kyla keli metai iš eilės. Tačiau itin didelio pabrangimo 2021 m. bijoti neverta, nes kiekvienas statybos objektas ir jo įrengimas - diskusijų ir derybų reikalas tarp užsakovo ir rangovo.

Lietuvoje būstą galima įsigyti pasirinktinai pagal tris įrengimo būdus:

- Be apdailos;

-Su daline apdaila;

-Su pilna apdaila.

Be apdailos būstai yra tokie, kurie turi nebaigtos statybos statusą. Iki užbaigtumo trūksta grindų šildymo, laiptų, nėra rekuperacinės sistemos ir pan. Tokius būstus pasirenka žmonės, kurie savo pajėgomis dažniausiai nutaria užbaigti statybas ir apdailos darbus. Dar visai neseniai buvo manoma, kad tokiu būdu galima sutaupyti papildomai pinigų. Tačiau praktika rodo, kad vis mažiau atsiranda žmonių, norinčių tokiu būdu įsirenginėti būstus.

Su daline apdaila būstai Lietuvoje yra itin populiarūs dėl patogumo planuoti savo būsto įrengimą bei interjerą, patiems pasirenkant apdailos medžiagas bei dalyvaujant sprendimuose.

Kokie darbai atliekami būste su daline apdaila?

- Vidaus pertvaros montuojamos iš gipskartonio plokščių arba mūrijamos. Mūro sienos išlyginamos ir nutinkuojamos;

- Įrengiamas grindų sluoksnis su apšildymu;

- Išvedžiojama grindų šildymo sistema;

-Išvedžiojama ir sumontuojama elektros instaliacija;

-Išvedžiojami ir pajungiami vandentiekio ir nuotekų vamzdžiai.


Būstai su pilna apdaila Lietuvoje vis labiau skinasi savo kelius. Galutiniam pirkėjui toks būstas suteikia galimybę nedalyvauti statybų ar remonto/apdailos procesuose, o gauti užbaigtą ir netgi su pilnu apstatymu, būstą. Tai reiškia labai daug - sutaupytas asmeninis laikas, jokio streso ir komfortas iš karto įsikėlus. Pilna apdaila gali būti kelių tipų: ekonominė, vidutinė ir prabangi. Tad pasirinkimas yra galimas kiekvieno kliento skoniui ir biudžetui.

Kokie darbai atliekami būste su pilna apdaila?

- Pilnai įrengtas san. mazgas ir WC, pastatyta vonia arba dušas, praustuvas;

- Įrengtos vidinės durys ir laiptai, jei yra projekte;

- Sumontuotas LED apšvietimas;

- Nudažytos sienos;

-Sudėtos grindys ir grindjuostės.

-Sumontuota rekuperacinė vėdinimo sistema bei šilumos siurblys oras-vanduo, jei yra numatyta projekte;

-Sumontuojami baldai, pakabinami šviestuvai, esant poreikiui.


Kaip planuoti būsto apdailos išlaidas 2021 metais?

Nauji reikalavimai statybų sektoriuje šiek tiek pakoreguoja ir statybos paslaugų kainas. Tačiau viskas yra skaičiuojama, remiantis medžiagų ir darbų atlikimo kainomis. Suprantama, jeigu sumanėte patys savo pajėgomis ieškoti statybinių medžiagų, o tam turite daug laiko, gali būti, kad pavyks sutaupyti iki 10% nuo išlaidų, skirtų medžiagoms ir priemonėms įsigyti. Tačiau nereikia pamiršti, kad medžiagų pergabenimui reikalingas specialus transportas, kuris kainuoja papildomai. Tad reikia įvertinti visas kitas galimas išlaidas.

O siekiant užtikrinti statybų ar apdailos kainų stabilumą, ekspertai pataria sudaryti sutartis su statybų bendrove ar atskirais apdailininkais tam, kad kainos nesikeistų ir išliktų stabiliomis. Pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet reikia atlikti papildomus darbus, kurie nebuvo įtraukti sudarant sutartį. Tuomet rekomenduojamas susitarimas su darbų rangovu dėl tokių darbų atlikimo ir kainų.


Lietuvoje būsto apdailos kainos skiriasi priklausomai nuo regiono. Pavyzdžiui, įsirengti 100 kv.m. būstą Vilniuje, Klaipėdoje ar Šiauliuose kainuos skirtingai: sienų tinkavimas, glaistymas ir dažymas atitinkamai kainuos 3300/1500/3000 EUR; gipso kartono darbai 2000/1000/1000 EUR; plytelių klijavimas 1300/700/1000 EUR. Šie palyginimai paimti iš paslaugų internetinio psl. www.paslaugos.lt . Tad įsirengti būstą Vilniuje išlieka brangiau nei kituose Lietuvos miestuose.


Ruošiantis atlikti būsto apdailos darbus, svarbu pasirinkti asmeninius kriterijus atitinkančias medžiagas, jų ilgaamžiškumą ir kokybę. Statvilos komanda vertina bendradarbiavimą su kiekvienu klientu bei deda visas pastangas išpildyti jų lūkesčius ir patenkinti individualius poreikius.


Straipsnį paruošė STATVILA (MB “Statome Vilnių”)


Dėl informacijos, patarimų arba užklausų prašome kreiptis:

Elektroniniu paštu: info@statvila.lt arba telefonu +370 679 03408

Internetinė svetainė: https://www.statvila.lt/

by Aleksej Olechnovic 18 October 2024
Statant namą ar ūkinį pastatą Lietuvoje už miesto ribų iki 80 m² arba sodo bendrijose iki 50 m² (nuo lapkričio 1-os d. 2024), galioja specifiniai reikalavimai, kuriuos būtina žinoti, norint tinkamai pasiruošti statybos procesui ir išvengti teisinių komplikacijų. Štai pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti: 1. Statybos leidimas Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, norint statyti gyvenamąjį ar ūkinį pastatą iki 80 m² už miesto ribų ar sodo bendrijoje iki 50 m², statybos leidimas nereikalingas. Tačiau svarbu, kad pastatas atitiktų visus esminius reikalavimus, nurodytus teisės aktuose, pvz., teritorijos planavimą ir statinio paskirtį. Nors leidimas nereikalingas, būtina informuoti savivaldybės administraciją apie planuojamą statybą. Informavimas atliekamas pateikiant pranešimą, kuriame nurodoma statinio vieta ir tikslai. Savivaldybė per 20 darbo dienų turi atsakyti, ar planuojama statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentus. 2. Žemės sklypo paskirtis Svarbu įsitikinti, kad žemės sklypo paskirtis leidžia statyti norimą pastatą. Sklypai gali būti žemės ūkio paskirties, sodo ar miško žemės, ir kiekvienas jų turi savus reikalavimus statyboms. Žemės ūkio paskirties sklypuose paprastai leidžiama statyti tik su ūkininkavimu susijusius pastatus, o sodo sklypuose – nedidelius vasarnamius ar gyvenamuosius pastatus iki 50 m². Tačiau, sodo bendrijos statybos atvejais yra leidžiama priestatų ir dengtos terasos statyba iki 50 m².
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
by Aleksej Olechnovic 15 October 2024
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
26 September 2024
Privataus namo statybos procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis nuoseklaus planavimo bei pasirengimo. Gerai atlikus "namų darbus" ir surinkus visą dominančią informaciją, galima tikėtis kokybiško galutinio rezultato, be nukrypimų nuo biudžeto ar netikėtai atsiradusių papildomų darbų. Aptarkime svarbiausius individualios statybos namo etapus.
karkasiniai namai
2 July 2024
Karkasinių namų statyba Lietuvoje
by MB Statome Vilnių 19 February 2024
Planavimo Svarba: Kaip Teisingai Suplanuoti Inžinerinių Tinklų Darbus
by MB Statome Vilnių 24 November 2023
Pagrindinės temos: planavimas, sklypo parinkimas, projektavimas, ekonomiškumas, statyba ir priežiūra, pridavimas.
by MB Statome Vilnių 16 November 2023
Pridavimo tvarkos pakeitimas nuo 2024 metų pradžios iš 85% iki 100% baigtumo
by MB Statome Vilnių 16 October 2023
Patarimas pasinaugoti nemokama konsultacija dėl svajonės namo statybos planavimo: sklypo parinkimas, architektūra, konstruktivas ir t.t.
6 October 2023
Privataus namo statybos užbaigimo 100% pridavimas, energetinio naudingumo sertifikavimas ir legalizavimas
by MB "Statome Vilnių" 2 May 2023
Vedinimo principų apibūdinimas ir rekuperacinės sistemos poreikio paaškinimas
Show More
Share by: