Blog Post

Viskas apie individualių namų G/B pamatų įrengimą.

Aleksej Olechnovic • 12 July 2019

Viskas apie privačių namų gelžbetoninių pamatų įrengimą.

Pamatų įrengimas STATVILA

Šį kartą savo bloge norėtume aptarti naują temą – privačių namų statybą, o tiksliau – namų pamatų įrengimas. Tema nėra nauja, tačiau daugumai aktuali. Kiekvieno privataus arba individualaus / A+ namo statyba prasideda nuo pamatų įrengimo – pastato pagrindo, nuo kurio įrengimo kokybės/tvirtumo priklauso ir viso namo kokybė bei statyba iki raktų. Todėl labai svarbu pamatus įrengti tvarkingai, kad pastatas tarnautų ilgai.

Svarbu pažymėti, kad yra išskiriami keli pamatų tipai. Pamato konstrukciją parenkama konstruktoriaus. Norint pasirinkti tinkamą tipą, svarbu įvertinti tam tikras aplinkybes bei imtis būtinų priemonių: pvz. atlikti geologinius tyrimus (atsižvelgti į sklypo charakteristikas, grunto sudėtį bei savybes), parengti pamatų planą bei pastato projektą/ įvertinti pastato apkrovas (profesionalūs projektuotojai padės pasirinkti tinkamiausią variantą). Yra keli variantai:


Poliniai pamatai

Tokie pamatai yra pasirenkami tais atvejais, jei gruntinis vanduo randasi arti paviršiaus, gruntas turi daug organinių priemaišų arba tais atvejais, kai laikantysis gruntas yra itin žemai. Tai vienas iš ekonomiškiausių variantų – šiuo atveju nėra atliekama daug žemės darbų, nekasamos tranšėjos, tačiau šiuo atveju įrengti rūsio bus negalima. Plane pažymimos polių įrengimo vietos, pagal tas atžymas gręžiami arba spraudžiami poliai. Gręžtiniai pamatai dažniausiai yra rekomenduojami tik karkasiniams, rąstiniams namams statyti.


Juostiniai pamatai (monolitiniai ir surenkamieji)

Juostiniai pamatai yra montuojami iš pamatinių blokelių. Dažnu atveju juostiniai pamatai yra pasirenkami tais atvejais, jei laikantis gruntas yra aukštai. Tai pakankamai ekonomiškas variantas, ypač norintiems įrengti garažus/rūsius ar pan. Šiuo atveju iškasama duobė į kurios vidų įdedamas karkasas, sumontuojami klojiniai bei užliejama betonu. Po to, kai sustings betonas (o tai dažniausiai užtrunka apie porą savaičių), galima pradėti kitus darbus. Surenkamieji pamatai įrengiami iš blokų, galima naudoti ir tuos pačius , kurie bus naudojami sienų įrengimui; montuojami klojiniai, karkasas bei užbetonuojama. Sunkiems pastatams (mūras, gelžbetonio perdangos) statyti rekomenduojami dažnu atveju juostiniai pamatai su padu.


Plokštuminiai pamatai

Optimalus pasirinkimas įrengiant energetiškai efektyvius namus, be to tinkami ir tais atvejais, jei sklypo gruntas yra silpnesnis. Tai brangesnis pasirinkimas, be to negalima bus įrengti pvz. rūsio. Įrengiant pamatus, išvengiama betono sąlyčio su gruntu. Paruošiamas gruntas, jame išvedžiojama kanalizacija, paskui suformuojama "putplastinė vonia", kurioje pajungiama santechnika (vanduo), šildymas, suklojama armatūra ir viskas užliejama betonu


mūsų įmonėspatirties, mes galime pasakyti, kad Vilniaus rajone ir visoje Lietuvoje, beveik visais grunto atvejais yra ekonomiškiau ir lengviau įrengti polinius pamatus apjungtus rostverku. Vienas iš patikimiausių polinio pamato įrengimas yra - Ištisinio sraigtinio gręžimo poliai su CFA („Continuous Flight Auger“) technologija. Darant pamatus pagal CFA metodą, iš polio vietos išgręžiamas gruntas, ir ertmė užpildoma betonu. Užbetonavus gręžinį, į jį montuojamas erdvinis armatūros karkasas.

Būsto pamatų įrengimas Vilniuje STATVILA

Gręžtinių pamatų pliusai:

  • Greičiau įrengti;
  • Reikia mažiau betono;
  • Tinka tiek mūriniams, tiek rąstiniams ir skydiniams namams;
  • Ekonomiškesni už juostinius arba plokštuminius pamatus.

Minusai:


  • Yra grėsmė šalčio tiltams susidaryti, tačiau, gerai apšildant pamatą, tai nesudaro jokių problemų;
  • Gręžtiniai pamatai reikalauja daugiau kontrolės nei monolitiniai juostiniai pamatai.

Svarbu pažymėti, kad bet kuriuo atveju, tikrai nepatartumėm, tinkamai neįvertinus visų būtinų aplinkybių, pradėti namų pamatų įrengimą patiems – visada svarbu kreiptis į profesionalus, nes netinkamas pasirinkimas sąlygos didelius kaštus bei dėl jo prarasit nemažai savo laiko. Tinkamai įvertinę būtent Jūsų situaciją, mes patarsime kokį variantą geriausiai pasirinkti Jūsų atveju, visus darbus pabaigsime patys iki raktų arba pasitelksime geriausius specialistus(Jums pritarus) darbams atlikti.


Su pagarba,

STATVILA, Vilnius

T: +370 (8) 679 03408

E: info@statvila.lt

by Aleksej Olechnovic 29 November 2024
Pasyvaus namo reikalavimai Pasyviems namams taikomi specifiniai standartai, užtikrinantys maksimalų energijos efektyvumą: Energijos suvartojimas: Pasyvaus namo metinis šiluminės energijos suvartojimas šildymui negali viršyti 15 kWh/m². Oro pralaidumas: Pastato sandarumas turi būti itin aukštas – atliekant slėgio testą (Blower Door Test), oro nutekėjimo rodiklis neturi viršyti 0,6 h⁻¹. Energijos šaltiniai: Būtina naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, pvz., saulės baterijas ar geoterminį šildymą. Langų ir durų efektyvumas: Langai ir durys turi būti itin šilti ir efektyvūs, su mažais šilumos nuostoliais (U < 0,8 W/m²K). Ventiliacija su šilumos atgavimu: Privaloma įdiegti mechaninę ventiliaciją su rekuperacija, kurios efektyvumas turi siekti bent 75 %. Pasyvaus namo statybos procesas • Krojektavimas Visas procesas prasideda nuo kruopštaus projektavimo, kuris atitinka pasyvaus namo standartus. Tai apima tinkamą sklypo pasirinkimą, orientaciją į pietus, kad būtų kuo efektyviau naudojama saulės energija, bei optimalią pastato formą – paprastai pasirenkama kompaktiška struktūra, mažinanti šilumos nuostolius. • Konstrukcijų pasirinkimas Pasyviems namams naudojamos itin gerai izoliuotos sienos, stogai ir grindys. Šilumos izoliacijos sluoksnis dažnai siekia 30–40 cm, priklausomai nuo medžiagos, pavyzdžiui, mineralinės vatos ar putų polistireno. • Statyba ir sandarumas Statybų metu ypač svarbu užtikrinti pastato sandarumą. Visi jungiamieji taškai – tarp sienų, stogo, langų ir durų – turi būti tinkamai užsandarinti naudojant specialias medžiagas, tokias kaip sandarinimo juostos ar membranos. • Langai ir durys Aukštos kokybės langų ir durų montavimas yra vienas iš svarbiausių etapų. Jie turi būti įstatyti taip, kad nebūtų šilumos tiltų, o sandarumą papildomai užtikrina tinkama montavimo technologija. • Inžinerinės sistemos Įdiegiamas rekuperacinis ventiliacijos įrenginys, leidžiantis efektyviai išlaikyti šilumą. Taip pat įrengiamos šildymo ir šaldymo sistemos, dažniausiai naudojant geoterminę energiją ar šilumos siurblius. • Testavimas ir sertifikavimas Baigus statybas, atliekamas sandarumo testas ir pastatas įvertinamas pagal pasyviųjų namų standartus. Jei visi kriterijai atitinka reikalavimus, namas gauna pasyvaus namo sertifikatą. Išvados Pasyvaus namo statyba reikalauja preciziško planavimo ir aukštos kokybės statybos darbų, tačiau ilgainiui šie namai atsiperka. Jie suteikia komfortą, mažas energijos sąnaudas ir prisideda prie aplinkos tausojimo. Norint pasiekti sėkmę, svarbu pasirinkti patyrusius specialistus ir investuoti į kokybiškas medžiagas.
Energinio naudingumo sertifikavimo reikalavimai
by Aleksej Olechnovic 5 November 2024
Straipsnis apie reikalavimus energinio naudingumo sertifikavimo.
by Aleksej Olechnovic 18 October 2024
Statant namą ar ūkinį pastatą Lietuvoje už miesto ribų iki 80 m² arba sodo bendrijose iki 50 m² (nuo lapkričio 1-os d. 2024), galioja specifiniai reikalavimai, kuriuos būtina žinoti, norint tinkamai pasiruošti statybos procesui ir išvengti teisinių komplikacijų. Štai pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti: 1. Statybos leidimas Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, norint statyti gyvenamąjį ar ūkinį pastatą iki 80 m² už miesto ribų ar sodo bendrijoje iki 50 m², statybos leidimas nereikalingas. Tačiau svarbu, kad pastatas atitiktų visus esminius reikalavimus, nurodytus teisės aktuose, pvz., teritorijos planavimą ir statinio paskirtį. Nors leidimas nereikalingas, būtina informuoti savivaldybės administraciją apie planuojamą statybą. Informavimas atliekamas pateikiant pranešimą, kuriame nurodoma statinio vieta ir tikslai. Savivaldybė per 20 darbo dienų turi atsakyti, ar planuojama statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentus. 2. Žemės sklypo paskirtis Svarbu įsitikinti, kad žemės sklypo paskirtis leidžia statyti norimą pastatą. Sklypai gali būti žemės ūkio paskirties, sodo ar miško žemės, ir kiekvienas jų turi savus reikalavimus statyboms. Žemės ūkio paskirties sklypuose paprastai leidžiama statyti tik su ūkininkavimu susijusius pastatus, o sodo sklypuose – nedidelius vasarnamius ar gyvenamuosius pastatus iki 50 m². Tačiau, sodo bendrijos statybos atvejais yra leidžiama priestatų ir dengtos terasos statyba iki 50 m².
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
by Aleksej Olechnovic 15 October 2024
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
26 September 2024
Privataus namo statybos procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis nuoseklaus planavimo bei pasirengimo. Gerai atlikus "namų darbus" ir surinkus visą dominančią informaciją, galima tikėtis kokybiško galutinio rezultato, be nukrypimų nuo biudžeto ar netikėtai atsiradusių papildomų darbų. Aptarkime svarbiausius individualios statybos namo etapus.
karkasiniai namai
2 July 2024
Karkasinių namų statyba Lietuvoje
by MB Statome Vilnių 19 February 2024
Planavimo Svarba: Kaip Teisingai Suplanuoti Inžinerinių Tinklų Darbus
by MB Statome Vilnių 24 November 2023
Pagrindinės temos: planavimas, sklypo parinkimas, projektavimas, ekonomiškumas, statyba ir priežiūra, pridavimas.
by MB Statome Vilnių 16 November 2023
Pridavimo tvarkos pakeitimas nuo 2024 metų pradžios iš 85% iki 100% baigtumo
by MB Statome Vilnių 16 October 2023
Patarimas pasinaugoti nemokama konsultacija dėl svajonės namo statybos planavimo: sklypo parinkimas, architektūra, konstruktivas ir t.t.
Show More
Share by: