Blog Post

Ventiliuojami fasadai: pliusai ir minusai.

Aleksej Olechnovic • 20 June 2019
Ventiliuojamų fasadų paslaugos Vilniuje STATVILA

Kas tai yra ventiliuojami fasadai:

Ventiliuojamo fasado sistemos pagrindas –pakabinamas karkasas, prie kurio tvirtinama apdaila.

Karkaso konstrukcijos dėka statinio fasadinė apdaila įrengiama be tiesioginio kontakto su apšiltinimo sluoksniu esančiu po ja. Tam, kad ventiliuojamo fasado siena nesudrėktų dėl kritulių turi būti angos ventiliuojamo fasado apačioje ir fasado viršuje, tokiu būdu oras galės cirkuliuoti tarp fasado apdailos ir šiluminės izoliacijos.

Ventiliuojamų fasadų paslaugos Vilniuje  STATVILA

Ventiliuojamų fasadų pliusai:

1. Lengvai bei greitai gali būti montuojami bet kuriuo metu laiku arba esant bet kokioms oro sąlygoms, netgi ir žiemą – optimalu, jeigu skubate. Ventiliuojamu fasadu pašalinami visi mūrijimo defektai, skilimai ar kiti pažeidimai.

2. Galite pasitelkti vaizduotę – galimi įvairūs architektūriniai sprendimai.

3. Įrengimas yra technologiškai paprastesnis ir pigesnis palyginus su kitomis opcijomis, jeigu oras montavimui nėra palankus.

4. Plokščių medžiagai keliami ypatingi atsparumo reikalavimai: nedegumui (atsparumas ugniai), drėgmei bei šalčiui, agresyvioms cheminėms medžiagoms

5. Dėl ypatingos konstrukcijos puikiai sulaiko šilumą žiemą – susitaupys šildymo išlaidos

6. Akivaizdus pranašumas – vėdinimo funkcija, nes yra ventiliacinis tarpas. Dėl ypatingos konstrukcijos, karštuoju metų laiku susidaro natūrali fasado ventiliacija, tokiu būdu netgi esant labai šiltiems orams, Jūsų namuose nebus karšta, o Jūs išvengsite papildomų išlaidų, tokių kaip: ventiliavimo prietaisai, kondicionavimo sistemos ir pan.

7. Puiki garso izoliacija ir apsauga nuo išorinio triukšmo.

8. Garo pasišalinimo efektas, kuriuo dėka nėra drėgmės – todėl puikiai apsaugoma nuo pvz. grybelių susidarymo, be kitų privalumų, kas akivaizdžiai, apsaugo visos šeimos sveikatą.

Ventiliuojami fasadai Vilniuje STATVILA

Minusai:

1. Tai yra brangesnė opcija, tačiau patvaresnė ir tarnaus ilgiau.

2. Jei pasitaikys tvirtinimo klaidų – apšiltinimo medžiaga liesis su apdailos plokštėmis, tokiu būdu bus prarandami visi pakabinamo fasado privalumai. Todėl yra labai svarbu viską padaryti be klaidų, ir geriausiai šį darbą patikėti profesionalams.

Kuo galime padėti:

  • Padėsime Jums pasirinkti optimalų variantą;
  • Padėsime Jums sukurti savo unikalų architektūrinį sprendimą;
  • Konsultuosime bet kokiais klausimais.

Su pagarba,
STATVILA
www.statvila.lt

 Architektūriniai sprendimai Vilniuje STATVILA
by Aleksej Olechnovic 18 October 2024
Statant namą ar ūkinį pastatą Lietuvoje už miesto ribų iki 80 m² arba sodo bendrijose iki 50 m² (nuo lapkričio 1-os d. 2024), galioja specifiniai reikalavimai, kuriuos būtina žinoti, norint tinkamai pasiruošti statybos procesui ir išvengti teisinių komplikacijų. Štai pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti: 1. Statybos leidimas Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, norint statyti gyvenamąjį ar ūkinį pastatą iki 80 m² už miesto ribų ar sodo bendrijoje iki 50 m², statybos leidimas nereikalingas. Tačiau svarbu, kad pastatas atitiktų visus esminius reikalavimus, nurodytus teisės aktuose, pvz., teritorijos planavimą ir statinio paskirtį. Nors leidimas nereikalingas, būtina informuoti savivaldybės administraciją apie planuojamą statybą. Informavimas atliekamas pateikiant pranešimą, kuriame nurodoma statinio vieta ir tikslai. Savivaldybė per 20 darbo dienų turi atsakyti, ar planuojama statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentus. 2. Žemės sklypo paskirtis Svarbu įsitikinti, kad žemės sklypo paskirtis leidžia statyti norimą pastatą. Sklypai gali būti žemės ūkio paskirties, sodo ar miško žemės, ir kiekvienas jų turi savus reikalavimus statyboms. Žemės ūkio paskirties sklypuose paprastai leidžiama statyti tik su ūkininkavimu susijusius pastatus, o sodo sklypuose – nedidelius vasarnamius ar gyvenamuosius pastatus iki 50 m². Tačiau, sodo bendrijos statybos atvejais yra leidžiama priestatų ir dengtos terasos statyba iki 50 m².
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
by Aleksej Olechnovic 15 October 2024
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
26 September 2024
Privataus namo statybos procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis nuoseklaus planavimo bei pasirengimo. Gerai atlikus "namų darbus" ir surinkus visą dominančią informaciją, galima tikėtis kokybiško galutinio rezultato, be nukrypimų nuo biudžeto ar netikėtai atsiradusių papildomų darbų. Aptarkime svarbiausius individualios statybos namo etapus.
karkasiniai namai
2 July 2024
Karkasinių namų statyba Lietuvoje
by MB Statome Vilnių 19 February 2024
Planavimo Svarba: Kaip Teisingai Suplanuoti Inžinerinių Tinklų Darbus
by MB Statome Vilnių 24 November 2023
Pagrindinės temos: planavimas, sklypo parinkimas, projektavimas, ekonomiškumas, statyba ir priežiūra, pridavimas.
by MB Statome Vilnių 16 November 2023
Pridavimo tvarkos pakeitimas nuo 2024 metų pradžios iš 85% iki 100% baigtumo
by MB Statome Vilnių 16 October 2023
Patarimas pasinaugoti nemokama konsultacija dėl svajonės namo statybos planavimo: sklypo parinkimas, architektūra, konstruktivas ir t.t.
6 October 2023
Privataus namo statybos užbaigimo 100% pridavimas, energetinio naudingumo sertifikavimas ir legalizavimas
by MB "Statome Vilnių" 2 May 2023
Vedinimo principų apibūdinimas ir rekuperacinės sistemos poreikio paaškinimas
Show More
Share by: