Blog Post

Ekonomiška A+ namo statyba

Aleksej Olechnovic • 16 May 2019

Yra toks posakis: ,,Gerų pigių batų (namų) nebūna’’…

Namo statyba Vilniuje STATVILA

Yra toks posakis: ,,Gerų pigių batų nebūna’’… Šį posakį galėtume pritaikyti daugelyje gyvenimo sričių. Tačiau namo statyboms - tai pats taikliausias pritaikymas.


Kai žmogus planuoja statyti nebrangų būstą, dažniausiai suprantame, kad jis bus statomas iš pigių ir dažniausiai ne visai kokybiškų medžiagų arba bus taupoma pigios darbo jėgos sąskaita.

Tačiau namas - ne batų įsigijimas, jį statome ar perkame vieną kartą gyvenime. Esame visi girdėję daug sėkmės ir nesėkmės istorijų apie namo statybas ar pirkimą. Tad jeigu ruošiatės įsigyti naujus namus, didžiausia ir svarbiausia laukianti užduotis - atsakyti į klausimą, koks gi namas gali atitikti šiuolaikinio svajonių namo įvaizdį?

Pasidairykime aplinkui - išmaniosios technologijos protinguose ir išmaniuose namuose, ekonomiškas ir ekologiškas kuras bei aplinkos tausojimas. Akivaizdu, mes nei vienas nenorime dairytis į praeitį ir pirkti pigesnį, bet senos statybos būstą, į kurį dažnu atveju reikės papildomai investuoti, norint jį pritaikyti šiuolaikiniam, sparčiam gyvenimo būdui.

Interneto platybėse yra labai daug informacijos apie namo statybas. Padiskutuokime apie ekonomiško A+ energinio naudingumo namą.

Kokie yra reikalavimai A+ energetinio naudingumo namui?

Tai energiškai efektyvūs namai, naudojantys palyginti nedidelius energijos išteklius. Tokio tipo namai gali naudoti įvairius šilumos šaltinius: saulės energiją, dirvožemio šilumą, žmogaus kūno temperatūrą, apšvietimo bei buitinių prietaisų skleidžiamą šilumą.

A+ (taip pat ir A++ ) klasės projektavimo bei sertifikavimo reikalavimai yra apibrėžti statybos techniniame reglamente STR 2.01.02:2016 „ Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas “. Čia nurodomi reikiami projektiniai skaičiavimai dėl projekto atitikties konkrečiai energinio naudingumo klasei.

Energetiškai efektyvus pastatas Vilniuje STATVILA

Statant A+ energinio naudingumo namą, šalia projektavimo darbų papildomai atliekamas energinis projektavimas bei sertifikavimas ( sandarumo testas ). Šis dokumentas yra labai svarbus, tačiau svarbiausia, kad žmonės, įsigiję tokį namą, jaustųsi komfortiškai šiuolaikinių technologijų ir jų galimybių dėka.

Ekonomišku ir patvariu laikomas toks namas, kuris ne tik tvirtas, patrauklus ir komfortiškas, bet tas, kuris išlaiko šilumą, naudojant kuo mažesnį energijos kiekį.

Be geros konstrukcijos, profesionalių techninių sprendimų, kokybiškų medžiagų šiltinamajam sluoksniui įrengti ir deramo sandarumo, neįmanoma būtų pasiekti reikalaujamo energinio naudingumo. Didžiausią įtaką namo kokybei daro kokybiški ir sandarūs langai, sienų, stogo ir pamatų sandarumas, efektyvi ir subalansuota vėdinimo ir šildymo sistema.


Daugiau investavus į A+ namo statybas , šios išlaidos pakankamai greitai atsiperka, nes tokio namo išlaikymas kainuoja itin mažai. Tad logiška ir racionalu investuoti daugiau į naujausias technologijas bei turėti ekonomišką ir patogų namą. Specialistai tvirtina, kad A+ energinio naudingumo namų statybos kaina yra didesnė apie 20-25% už įprastų namų statybą, o investicijos atsiperka per 5-8 metus, tačiau svarbiausia - namo vertė nepakinta!


Pasirinkti šildymo būdą A+ energinio naudingumo namui - užduotis ne iš lengvųjų. Suderinti mažo galingumo, bet nebrangią šildymo sistemą yra gana sudėtinga. Tad kuo šildyti - dujomis, šilumos siurbliu oras-vanduo, geoterminiu, elektros pagalba, o gal saulės energija?

Vienas iš brangesnių, bet greitai atsiperkančių šildymo būdų - geoterminis šildymas. Šiai sistemai reikalinga įsigyti geoterminį šilumos siurblį, turi būti įrengtas gręžinys bei sumontuota reikalinga įranga katilinėje. Šios šildymo sistemos pagrindinė savybė ir didžiausias privalumas - ne tik taupus ir ekonomiškas namo šildymas, bet ir vėsinimas vasaros metu. Tad visais metų sezonais galima džiaugtis maloniu komfortu namuose.

Kaip matome, galimybių yra ne viena, tačiau išsirinkti savo situacijai patį naudingiausią šildymo būdą jums gali padėti ekspertai bei šios srities specialistai, bendradarbiaudami su namo projektuotoju, techniku bei architektu. Pasitikėkite profesionalais ir jums bus atsakyta į visus dominančius klausimus.


A+ energinio naudingumo namas - tai galimybė gyventi kitaip - šiuolaikiškai ir ekonomiškai.


Kaip gauti ledimą statybai - skaityti čia

https://bit.ly/2DOpzyN


Straipsnį parengė Statvila

T: 8 679 03408

W: www.statvila.lt , E: info@statvila.lt, FB: Statvila - Namų Statyba ir Apdaila Vilniuje




by Aleksej Olechnovic 18 October 2024
Statant namą ar ūkinį pastatą Lietuvoje už miesto ribų iki 80 m² arba sodo bendrijose iki 50 m² (nuo lapkričio 1-os d. 2024), galioja specifiniai reikalavimai, kuriuos būtina žinoti, norint tinkamai pasiruošti statybos procesui ir išvengti teisinių komplikacijų. Štai pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti: 1. Statybos leidimas Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, norint statyti gyvenamąjį ar ūkinį pastatą iki 80 m² už miesto ribų ar sodo bendrijoje iki 50 m², statybos leidimas nereikalingas. Tačiau svarbu, kad pastatas atitiktų visus esminius reikalavimus, nurodytus teisės aktuose, pvz., teritorijos planavimą ir statinio paskirtį. Nors leidimas nereikalingas, būtina informuoti savivaldybės administraciją apie planuojamą statybą. Informavimas atliekamas pateikiant pranešimą, kuriame nurodoma statinio vieta ir tikslai. Savivaldybė per 20 darbo dienų turi atsakyti, ar planuojama statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentus. 2. Žemės sklypo paskirtis Svarbu įsitikinti, kad žemės sklypo paskirtis leidžia statyti norimą pastatą. Sklypai gali būti žemės ūkio paskirties, sodo ar miško žemės, ir kiekvienas jų turi savus reikalavimus statyboms. Žemės ūkio paskirties sklypuose paprastai leidžiama statyti tik su ūkininkavimu susijusius pastatus, o sodo sklypuose – nedidelius vasarnamius ar gyvenamuosius pastatus iki 50 m². Tačiau, sodo bendrijos statybos atvejais yra leidžiama priestatų ir dengtos terasos statyba iki 50 m².
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
by Aleksej Olechnovic 15 October 2024
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
26 September 2024
Privataus namo statybos procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis nuoseklaus planavimo bei pasirengimo. Gerai atlikus "namų darbus" ir surinkus visą dominančią informaciją, galima tikėtis kokybiško galutinio rezultato, be nukrypimų nuo biudžeto ar netikėtai atsiradusių papildomų darbų. Aptarkime svarbiausius individualios statybos namo etapus.
karkasiniai namai
2 July 2024
Karkasinių namų statyba Lietuvoje
by MB Statome Vilnių 19 February 2024
Planavimo Svarba: Kaip Teisingai Suplanuoti Inžinerinių Tinklų Darbus
by MB Statome Vilnių 24 November 2023
Pagrindinės temos: planavimas, sklypo parinkimas, projektavimas, ekonomiškumas, statyba ir priežiūra, pridavimas.
by MB Statome Vilnių 16 November 2023
Pridavimo tvarkos pakeitimas nuo 2024 metų pradžios iš 85% iki 100% baigtumo
by MB Statome Vilnių 16 October 2023
Patarimas pasinaugoti nemokama konsultacija dėl svajonės namo statybos planavimo: sklypo parinkimas, architektūra, konstruktivas ir t.t.
6 October 2023
Privataus namo statybos užbaigimo 100% pridavimas, energetinio naudingumo sertifikavimas ir legalizavimas
by MB "Statome Vilnių" 2 May 2023
Vedinimo principų apibūdinimas ir rekuperacinės sistemos poreikio paaškinimas
Show More
Share by: