Blog Post

Racionaliausia namo statyba - A energinio naudingumo klasės namai

Aleksej Olechnovic • 13 May 2019

Mūsų namai - mūsų tvirtovė. Šis posakis yra žinomas kiekvienam ir naudojamas itin dažnai...

Energetiškai efektyvaus namo statyba Vilniuje STATVILA

Iš tiesų, mes visi svajojame apie saugius ir jaukius namus, tad nenuostabu, kad su namų sąvoka siejama labai daug teigiamų ir pozityvių dalykų.

Kalbant apie svarbiausius ir dažniausiai keliamus būsto reikalavimus, pirmiausiai įvardijama puikios kokybės ir geros kainos santykis. Kitas svarbus aspektas, diskutuojant apie namo/būsto įsigijimą, statymą ar renovavimą - jūsų biudžetas ir finansinės galimybės. Ypač svarbus darbas - surasti tokį architektą, kuris išklausęs jūsų norus bei galimybes, galėtų nukreipti jus tinkamo projekto link. Tokio žmogaus profesionalumas ir nulems, kokiame svajonių būste jūs gyvensite. Ar jis taps jūsų išsipildžiusia svajone? Tad rekomenduojame nepagailėti savo laiko ir pasidomėti jums rekomenduojamų architektų atliktais darbais bei patirtimi. Pirmasis susitikimas taip pat labai svarbus. Jis netgi gali nulemti jūsų tolimesnį bendradarbiavimą. Juk žmogiškieji ryšiai reiškia labai daug, siekiant bendrų tikslų!



Pastaraisiais metais labai daug šnekama apie A energinio naudingumo klasės namus. Ką tai reiškia, paklaustų daugelis…Tad primename, kad Lietuvai, kaip ir kitoms Europos Sąjungos šalims nurodyta statyti taupesnius, racionalesnius bei ekonomiškesnius namus tam, kad sumažinti suvartojamos energijos kiekį. Tuo tikslu visi naujai statomi statiniai suklasifikuoti pagal energetinį naudingumą į 9 klases:

A++, A+, A, B, C, D, E, F, G.

Energetiškai efektyvus namas Vilniuje STATVILA

Kokie reikalavimai keliami A ir A+ energinio naudingumo klasės namams?

Svarbiausi reikalavimai yra sekantys: geros pastato konstrukcijų šiluminės savybės, kokybiški langai, sandarumas bei moderni vėdinimo sistema.

A arba A + energinio naudingumo klasės pastatuose naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai: vėjas, saulės energija, aeroterminiai, hidroterminiai ir geoterminiai ištekliai, biomasė, biodujos. Priklausomai nuo individualaus projekto bei klimato sąlygų pasirenkamas konkretus atsinaujinantis energijos šaltinis.

Bendrai A energinės klasės pastatams būdingas didelis energinis naudingumas, nes juose sunaudojama žymiai mažiau energijos negu žemesnės klasės pastatuose. Tokiu būdu užtikrinamos mažiausios pastato išlaikymo sąnaudos.


Nuo 2019 m. buvo padidintos galimos atskirų energinių klasių pastatų energijos sąnaudos. Šiuo metu A+ klasės vienbučiame name galiojančios sąnaudos šildymui 59,90 kW/kv.per metus (buvo 32,44 kW/kv. per metus). Taip pat buvo padidintos galimos šildymo sąnaudos daugiabučiuose ir kitos paskirties pastatuose.

Energetiškai efektyvus pastatas STATVILA

Aukščiausios - pasyvaus namo - A++ energinio naudingumo klasės pastatams energija didžiąja dalimi yra gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių: saulės energijos, vėjo, aeroterminių, hidroterminių ir geoterminių išteklių, biomasės, biodujų. Tai pats ekologiškiausias šiuolaikinės energijos gavimo būdas.

Statant A, A+, A++ energinio naudingumo klasės pastatus reikalinga gauti energinio naudingumo sertifikatą, kuris reiškia, kad bus atliekamas sandarumo testas namui. Tai namo energinio efektyvumo įvertinimas. Energinio naudingumo sertifikatas išduodamas sertifikavimo specialisto, kuris paruošia namo sertifikavimo duomenis kartu su namo nuotrauka, kai namas jau baigtas statyti ir atlikta apdaila.

Jei name įrenginėjama rekuperacinė vėdinimo sistema, naudingumo koeficientas turi atitikti priimtai suvienodintai metodikai.

Labai svarbus rodiklis, skaičiuojant A++, A+ pastatų energijos sąnaudas - visi šilumos šaltiniai, esantys name (buitiniai prietaisai, apšvietimas). Visa tai turi tiesioginės įtakos apsprendžiant energinio naudingumo klasę.

Pasirinkus statyti A, A+, A++ energinio naudingumo klasės namus, nuo pat darbų pradžios -projektavimo iki statybos pabaigos - visi darbai turi būti atlikti itin kokybiškai, naudojant pačias moderniausias bei inovatyviausias statybines medžiagas. Tuo užtikrinamas pastato energinis efektyvumas.

Pasirinkę statyti savo svajonių būstą itin šiuolaikinėmis priemonėmis, jūs pasirenkate ekonomišką, ekologišką bei modernų namą.


Straipsnį paruošė STATVILA
Daugiau informacijos ir dėl patarymų prašome kreiptis:
T: 8 679 03408
E: info@statvila.lt
W: https://www.statvila.lt/

by Aleksej Olechnovic 18 October 2024
Statant namą ar ūkinį pastatą Lietuvoje už miesto ribų iki 80 m² arba sodo bendrijose iki 50 m² (nuo lapkričio 1-os d. 2024), galioja specifiniai reikalavimai, kuriuos būtina žinoti, norint tinkamai pasiruošti statybos procesui ir išvengti teisinių komplikacijų. Štai pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti: 1. Statybos leidimas Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, norint statyti gyvenamąjį ar ūkinį pastatą iki 80 m² už miesto ribų ar sodo bendrijoje iki 50 m², statybos leidimas nereikalingas. Tačiau svarbu, kad pastatas atitiktų visus esminius reikalavimus, nurodytus teisės aktuose, pvz., teritorijos planavimą ir statinio paskirtį. Nors leidimas nereikalingas, būtina informuoti savivaldybės administraciją apie planuojamą statybą. Informavimas atliekamas pateikiant pranešimą, kuriame nurodoma statinio vieta ir tikslai. Savivaldybė per 20 darbo dienų turi atsakyti, ar planuojama statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentus. 2. Žemės sklypo paskirtis Svarbu įsitikinti, kad žemės sklypo paskirtis leidžia statyti norimą pastatą. Sklypai gali būti žemės ūkio paskirties, sodo ar miško žemės, ir kiekvienas jų turi savus reikalavimus statyboms. Žemės ūkio paskirties sklypuose paprastai leidžiama statyti tik su ūkininkavimu susijusius pastatus, o sodo sklypuose – nedidelius vasarnamius ar gyvenamuosius pastatus iki 50 m². Tačiau, sodo bendrijos statybos atvejais yra leidžiama priestatų ir dengtos terasos statyba iki 50 m².
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
by Aleksej Olechnovic 15 October 2024
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
26 September 2024
Privataus namo statybos procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis nuoseklaus planavimo bei pasirengimo. Gerai atlikus "namų darbus" ir surinkus visą dominančią informaciją, galima tikėtis kokybiško galutinio rezultato, be nukrypimų nuo biudžeto ar netikėtai atsiradusių papildomų darbų. Aptarkime svarbiausius individualios statybos namo etapus.
karkasiniai namai
2 July 2024
Karkasinių namų statyba Lietuvoje
by MB Statome Vilnių 19 February 2024
Planavimo Svarba: Kaip Teisingai Suplanuoti Inžinerinių Tinklų Darbus
by MB Statome Vilnių 24 November 2023
Pagrindinės temos: planavimas, sklypo parinkimas, projektavimas, ekonomiškumas, statyba ir priežiūra, pridavimas.
by MB Statome Vilnių 16 November 2023
Pridavimo tvarkos pakeitimas nuo 2024 metų pradžios iš 85% iki 100% baigtumo
by MB Statome Vilnių 16 October 2023
Patarimas pasinaugoti nemokama konsultacija dėl svajonės namo statybos planavimo: sklypo parinkimas, architektūra, konstruktivas ir t.t.
6 October 2023
Privataus namo statybos užbaigimo 100% pridavimas, energetinio naudingumo sertifikavimas ir legalizavimas
by MB "Statome Vilnių" 2 May 2023
Vedinimo principų apibūdinimas ir rekuperacinės sistemos poreikio paaškinimas
Show More
Share by: