Blog Post

Populiariausi projektai individualių gyvenamųjų namų statybai

MB "Statome Vilnių" • 29 April 2020

Populiariausi namų projektai gyvenamųjų namų statybai

Nekilnojamojo turto ekspertai vis dažniau pabrėžia, kad individualių namų tarpe itin populiarėja nedideli bei patogūs namai. Ryškėja tendencijos, kuomet siekiama, kad namas tarnautų žmogui, o ne atvirkščiai… Jūs paklausite, kokio dydžio gali būti nedidelis namas? Vieniems - 80 kv.m. namas yra tobulas pasirinkimas, kitiems - 150 kv.m. namas nėra didelis. Galutiniam apsisprendimui svarbus šeimos narių skaičius, finansinės galimybės bei ateities vizija. Idealus variantas, kai galimybės sutampa su norais.

Dažniausias pasirinkimas - kompaktiški ir ekonomiški namų projektai


Protingas pasirinkimas asocijuojasi su namo ekonomiškumu: nedidelio ir nesudėtingo projekto architektūriniai sprendimai įgyvendinami greičiau, kaip ir jo statybos. Pastatyti nedidelės kvadratūros namą (tarkim 100-120 kv.m.) nereikia samdyti didelės statybų kompanijos ar brigados, statybinių medžiagų poreikis mažesnis, statybų procesas vyksta sklandžiau ir paprasčiau.

Nedidelio namo išlaikymas kainuoja mažiau, priklausomai nuo to, koks šildymo tipas pasirenkamas, kokios diegiamos išmaniosios technologijos. Nedidelio namo tvarkymas užtrunka ženkliai trumpiau, nei puoselėjant švarą ir tvarką dideliuose namuose.

Dar vienas nedidelio namo projekto privalumas - efektyvus būsto finansavimas. Bet kuri finansinė institucija, teikianti kreditus, juos išduoda palankiau, nes reikia mažiau lėšų statyboms vykdyti.

Mažo ar vidutinio dydžio namo apstatymui reikia mažiau baldų ir kitų interjero detalių. Tad pasirinkus mažo namo projektą įgyvendinimui, visomis prasmėmis išlošite.


Populiarūs vienaaukščių namų projektai


Statybų ekspertai pastebi, kad paskutiniuosius 5 metus būsto sektoriuje statomų ar perkamų namų dalis vis didėja. Kaip ir tai, kad pageidaujamų individualių namų dydis mažėja. Projektų pasiūla yra didelė ir gali patenkinti net išrankiausio pirkėjo lūkesčius.

Jei prieš 15 metų pirkėjai rinkdavosi ar statydavosi būtinai dviejų aukštų, dažniausiai mūrinį namą, tai šiuo metu vis dažniau pageidauja vienaaukščio namo. Vieno aukšto namas yra patogus, ekonomiškas ir kompaktiškas. Jei šeimoje yra vaikų ar vyresnio amžiaus žmonių, tai - didelis privalumas. Dažniausiai projektuojami maždaug 100-120 kv. metrų ploto vieno aukšto namai, skirti gyventi vienai šeimai. Tokio tipo name nėra reikalinga įrenginėti laiptų, jame patogu gyventi ir paprasta naudotis. Jei reikalinga, suprojektuojamas garažas arba stoginė automobiliui/automobiliams.

Besirinkdami namo projektą, būtinai pasikonsultuokite su architektu.

Didelė namų projektų įvairovė


Vis labiau domimasi karkasiniais arba skydiniais namais, kurie greitai pastatomi, gaminami pagal naujausias statybos technologijas ir gali būti pritaikyti bet kokiam projektui pagal kliento pageidavimus. Tai vieni ekologiškiausių namų. Vietovė, sklypo dydis, žmonių gyvenimo būdas įtakoja ir namo projekto pasirinkimą.

Dar vieni populiarūs namų projektai - sublokuoti dvibučiai ar daugiabučiai, kitaip vadinami kotedžais. Juos renkasi žmonės, norintys turėti nedidelį sklypą, mažai kaimynų ar tiesiog privačią terasą. Kotedžai - idealus būdas sutaupyti. Juos renkasi dažniausiai jaunos šeimos, kurios dar negali įsigyti nuosavo namo, tačiau nori turėti nuosavą kiemą.


Viziją reikia turėti, bet individualus namo projektavimas pradedamas nuo sklypo analizės. Namo vieta jame - svarbiausias dalykas. Prieš projektuojant individualų namą išnaudojami visi sklypo privalumai: saulės šviesos patekimas į namo vidų, terasos vieta, įvažiavimas į sklypą, komunikacijos ir kt.


Kiekvienas būsimo namo savininkas turi susiprojektavęs namą svajonėse. Tad susitikus su architektu ar nekilnojamojo turto specialistu, dažniausiai aiškiai išsako savo reikalavimus bei lūkesčius. Bendrų taisyklių ir vienodų patarimų visiems tikrai nėra. Namo projekto pasirinkimą apsprendžia šeimos narių skaičius, bendravimo ypatumai bei gyvenimo perspektyvos. Vieni poreikiai būdingi jaunesnėms šeimoms, kiti - vyresnio amžiaus. Tačiau bet kurią šeimą, besirengiančią statyti namą, vienija bendra savybė - noras turėti kuo daugiau privatumo bei laisvės.


Straipsnį paruošė STATVILA (MB “Statome Vilnių”)

Dėl informacijos, patarimų arba užklausų prašome kreiptis:

T: 8 679 03408

E: info@statvila.lt

W: https://www.statvila.lt/


by Aleksej Olechnovic 18 October 2024
Statant namą ar ūkinį pastatą Lietuvoje už miesto ribų iki 80 m² arba sodo bendrijose iki 50 m² (nuo lapkričio 1-os d. 2024), galioja specifiniai reikalavimai, kuriuos būtina žinoti, norint tinkamai pasiruošti statybos procesui ir išvengti teisinių komplikacijų. Štai pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti: 1. Statybos leidimas Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, norint statyti gyvenamąjį ar ūkinį pastatą iki 80 m² už miesto ribų ar sodo bendrijoje iki 50 m², statybos leidimas nereikalingas. Tačiau svarbu, kad pastatas atitiktų visus esminius reikalavimus, nurodytus teisės aktuose, pvz., teritorijos planavimą ir statinio paskirtį. Nors leidimas nereikalingas, būtina informuoti savivaldybės administraciją apie planuojamą statybą. Informavimas atliekamas pateikiant pranešimą, kuriame nurodoma statinio vieta ir tikslai. Savivaldybė per 20 darbo dienų turi atsakyti, ar planuojama statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentus. 2. Žemės sklypo paskirtis Svarbu įsitikinti, kad žemės sklypo paskirtis leidžia statyti norimą pastatą. Sklypai gali būti žemės ūkio paskirties, sodo ar miško žemės, ir kiekvienas jų turi savus reikalavimus statyboms. Žemės ūkio paskirties sklypuose paprastai leidžiama statyti tik su ūkininkavimu susijusius pastatus, o sodo sklypuose – nedidelius vasarnamius ar gyvenamuosius pastatus iki 50 m². Tačiau, sodo bendrijos statybos atvejais yra leidžiama priestatų ir dengtos terasos statyba iki 50 m².
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
by Aleksej Olechnovic 15 October 2024
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
26 September 2024
Privataus namo statybos procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis nuoseklaus planavimo bei pasirengimo. Gerai atlikus "namų darbus" ir surinkus visą dominančią informaciją, galima tikėtis kokybiško galutinio rezultato, be nukrypimų nuo biudžeto ar netikėtai atsiradusių papildomų darbų. Aptarkime svarbiausius individualios statybos namo etapus.
karkasiniai namai
2 July 2024
Karkasinių namų statyba Lietuvoje
by MB Statome Vilnių 19 February 2024
Planavimo Svarba: Kaip Teisingai Suplanuoti Inžinerinių Tinklų Darbus
by MB Statome Vilnių 24 November 2023
Pagrindinės temos: planavimas, sklypo parinkimas, projektavimas, ekonomiškumas, statyba ir priežiūra, pridavimas.
by MB Statome Vilnių 16 November 2023
Pridavimo tvarkos pakeitimas nuo 2024 metų pradžios iš 85% iki 100% baigtumo
by MB Statome Vilnių 16 October 2023
Patarimas pasinaugoti nemokama konsultacija dėl svajonės namo statybos planavimo: sklypo parinkimas, architektūra, konstruktivas ir t.t.
6 October 2023
Privataus namo statybos užbaigimo 100% pridavimas, energetinio naudingumo sertifikavimas ir legalizavimas
by MB "Statome Vilnių" 2 May 2023
Vedinimo principų apibūdinimas ir rekuperacinės sistemos poreikio paaškinimas
Show More
Share by: