Blog Post

Pamatų įrengimo reikšmė Vilniuje  

Aleksej Olechnovic • 31 July 2019

Mūsų gyvenimo sėkmei ypač reikšmingas tvirtas pagrindas. Nors kartais pamatų įrengimui neskiriama pakankamai dėmesio arba pats procesas yra nuvertinamas, tačiau labai svarbu įrengti struktūriškai patikimą pagrindą. Kažkas netgi teigia, kad tai pats svarbiausias aspektas, statant namą. Jeigu pamatot kažkokias klaidas pamatų įrengime/ jau įrengtuose pamatuose, greičiausiai visos bėdos kyla dėl šių klaidų.

Pagrindinė pamatų funkcija

Jūsų namų pamatai daro tikrai daugiau, negu tiesiog laiko ant savęs visą pastatą. Geros kokybės pamatai apsaugo nuo drėgmės, priešinasi judėjimui ir izoliuoja nuo šalčio. Jei gyvenate vietovėje, kurioje yra daug žemės drėgmės, investuoti į betoninius pamatus yra tikslinga. Kokybiškiems pamatams paprastai reikalingas betoninis pagrindas ir pamatų sienos – viskas sutvirtinta plienu.

Jūsų pamatas turėtų būti pakankamai stiprus, kad galėtų išlaikyti visą pastato apkrovą. Tinkamai įrengti pamatai apsaugo gyventojus nuo blogų oro sąlygų ir stichinių nelaimių, tokių kaip potvyniai ir žemės drebėjimai.

Tam, kad įrengti pamatus – geriausia pasitelkti specialistus .

Pamatų įrengimas ir remontas yra šiek tiek sudėtingas procesas, kurį geriau patikėti specialistams, kad būtumėte tikri, jog viskas yra puikiai atlikta ir atitinka vietinius statybų reglamentus. Yra aštuoni pagrindiniai pamatų įrengimo etapai, kurie apima:

1. Pasirinkite savo sklypą

2. Įvertinkite savo sklypą

3. Kasimas

4. Rėmo ir užtvaros montavimas

5. Betono užpylimas

6. Armatūros tinklelio klojimas

7. Pamatų sienų statyba

8. Sienų ir grindų sandarinimas


Kaip įsitikinti, ar Jūsų pamatai yra struktūriškai patikimi?

Nors pamatai nėra tai, ką turėtumėte išmanyti bei įrengti patys, vis tiek būtina užduoti daug klausimų iš anksto. Čia yra keli svarbūs pavyzdžiai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, kad įsitikintumėte, jog jūsų pamatas yra struktūriškai tvirtas:

• Turėtumėte įsitikinti, kad plieninė armatūra yra tinkamo dydžio ir tinkamai išdėstyta. Pamatų išdėstymas priklauso nuo pamatų sienos dydžio ir vietinių taisyklių, su kuriomis rangovas turėtų būti susipažinęs.

• Armatūros padėtis turi būti bent 10 cm atstumu nuo betono kraštų. Priešingu atveju, jis gali pritraukti drėgmę iš išorės ir sukelti armatūros rūdijimą. Rūdis atsiras lėtai; bet pasklis po visą armatūros sistemą, kuri dėl to taps netinkama naudoti.

• Prieš atliekant valymą, protinga palaukti, kol vanduo išgaruos nuo pamato paviršio. Priešingu atveju, Jūs rizikuojate nuspausti vandenį į betoną ir jį nusilpninti.

• Svarbu išgauti ligų pagrindą ir į tai turėtumėte atkreipti daugiau dėmesio. Pavyzdžiui, jei jūsų namas pastatytas ant nuožulnaus paviršiaus, turėtumėte tinkamai pasirinkti ir įrengti pamatus.

Pabaigai

Statvila žino, kaip svarbu kloti pamatus Vilniuje. Štai kodėl mes dirbame su aukščiausio lygio inžinieriais, siekdami pateikti stipriausius ir patikimiausius Jūsų reikalavimus atitinkančius sprendimus. „Statviloje“ mes turime daug žinių ir patirties, kad galėtume sukurti visų rūšių pamatus bet kokio tipo vietovėse/sklypuose. Dėl pagalbos klojant pamatus Vilniuje, susisiekite su „Statvila“ adresu https://www.statvila.lt/kontaktai.

by Aleksej Olechnovic 18 October 2024
Statant namą ar ūkinį pastatą Lietuvoje už miesto ribų iki 80 m² arba sodo bendrijose iki 50 m² (nuo lapkričio 1-os d. 2024), galioja specifiniai reikalavimai, kuriuos būtina žinoti, norint tinkamai pasiruošti statybos procesui ir išvengti teisinių komplikacijų. Štai pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti: 1. Statybos leidimas Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, norint statyti gyvenamąjį ar ūkinį pastatą iki 80 m² už miesto ribų ar sodo bendrijoje iki 50 m², statybos leidimas nereikalingas. Tačiau svarbu, kad pastatas atitiktų visus esminius reikalavimus, nurodytus teisės aktuose, pvz., teritorijos planavimą ir statinio paskirtį. Nors leidimas nereikalingas, būtina informuoti savivaldybės administraciją apie planuojamą statybą. Informavimas atliekamas pateikiant pranešimą, kuriame nurodoma statinio vieta ir tikslai. Savivaldybė per 20 darbo dienų turi atsakyti, ar planuojama statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentus. 2. Žemės sklypo paskirtis Svarbu įsitikinti, kad žemės sklypo paskirtis leidžia statyti norimą pastatą. Sklypai gali būti žemės ūkio paskirties, sodo ar miško žemės, ir kiekvienas jų turi savus reikalavimus statyboms. Žemės ūkio paskirties sklypuose paprastai leidžiama statyti tik su ūkininkavimu susijusius pastatus, o sodo sklypuose – nedidelius vasarnamius ar gyvenamuosius pastatus iki 50 m². Tačiau, sodo bendrijos statybos atvejais yra leidžiama priestatų ir dengtos terasos statyba iki 50 m².
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
by Aleksej Olechnovic 15 October 2024
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
26 September 2024
Privataus namo statybos procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis nuoseklaus planavimo bei pasirengimo. Gerai atlikus "namų darbus" ir surinkus visą dominančią informaciją, galima tikėtis kokybiško galutinio rezultato, be nukrypimų nuo biudžeto ar netikėtai atsiradusių papildomų darbų. Aptarkime svarbiausius individualios statybos namo etapus.
karkasiniai namai
2 July 2024
Karkasinių namų statyba Lietuvoje
by MB Statome Vilnių 19 February 2024
Planavimo Svarba: Kaip Teisingai Suplanuoti Inžinerinių Tinklų Darbus
by MB Statome Vilnių 24 November 2023
Pagrindinės temos: planavimas, sklypo parinkimas, projektavimas, ekonomiškumas, statyba ir priežiūra, pridavimas.
by MB Statome Vilnių 16 November 2023
Pridavimo tvarkos pakeitimas nuo 2024 metų pradžios iš 85% iki 100% baigtumo
by MB Statome Vilnių 16 October 2023
Patarimas pasinaugoti nemokama konsultacija dėl svajonės namo statybos planavimo: sklypo parinkimas, architektūra, konstruktivas ir t.t.
6 October 2023
Privataus namo statybos užbaigimo 100% pridavimas, energetinio naudingumo sertifikavimas ir legalizavimas
by MB "Statome Vilnių" 2 May 2023
Vedinimo principų apibūdinimas ir rekuperacinės sistemos poreikio paaškinimas
Show More
Share by: