Blog Post

Kokiu metų laiku statyti namą?

MB "Statome Vilnių" • 20 October 2020


Vienintelio ir visiems tinkamo atsakymo į šį dažnai užduodamą klausimą nėra. Kaip nėra ir vienos priežasties, kodėl būtina pradėti namo statybą vienu ar kitu sezonu. Vieniems - rudens-žiemos periodas yra tinkamesnis, kitiems - pavasario-vasaros. Statybų ekspertų nuomone sezoniškumas vis mažiau įtakoja statybų verslą, nes šiuolaikinės technologijos leidžia vykdyti statybas ištisus metus. Geras ir tinkamas darbų planavimas gali ne tik pagreitinti statybų laiką, bet ir sutaupyti lėšų.


Namų statyba statytojams - verslas, o užsakovui, galbūt, viso gyvenimo projektas. Tačiau abi pusės siekia, kad namo statyba būtų kokybiška ir atlikta pagal visus statybų reglamentus bei reikalavimus - nuo namo pamatų klojimo iki rakto įteikimo.


Planuojate statyti namą ir nežinote, kada pradėti vykdyti statybas? Panagrinėkime sezoniškumo įtaką namo statybai bei jo pranašumus ir trūkumus.


Privalumai ir trūkumai, statant namą pavasario-vasaros periodu

Kaip rodo statybų praktika, dokumentų ruošimas neretai užtrunka ilgiau nei pačios namo statybos. Deja, jų surinkimas ir pateikimas dažnai užtrunka ilgą laiko tarpą ir pareikalauja ne tik kantrybės ir laiko, bet ir žinių. Statybų ekspertai pataria dokumentus tvarkyti ir ruošti rudens-žiemos sezonu, o atėjus pavasariui ir pasibaigus įšalui - kasti ir įrenginėti pamatus. Kodėl - paklausite? Vasaros metu daugumos institucijų darbuotojai išeina atostogų, tad dokumentų paruošimas gali užstrigti ir stabdyti paties statybų projekto įgyvendinimą. Tad paruošiamasis etapas - itin svarbus. Susitvarkius dokumentus ir pastačius namo ,,dėžutę’’ šiltuoju metų laiku, rudenį ir žiemą, atlikus ne tik išorės, bet ir vidaus apdailą, džiaugsitės įkurtuvių džiaugsmais.

Geras ir šiltas oras - svarbi sąlyga sparčioms statyboms vykti, ilgesnė diena - ilgesnės darbo valandos. Dar viena svarbi priežastis, kodėl verta statyti namą pavasarį-vasarą yra ta, kad jas pabaigus, rudeniop, galima suskubti sutvarkyti visus lauko darbus ir ramiai tęsti vidaus apdailos darbus.

Kadangi pavasario pabaigoje dauguma sparčiai kimba į statybos darbus, pastebėta, kad padidėjus statybinių medžiagų paklausai, gerokai išauga statybinių medžiagų kaina, palyginus su praėjusio sezono kainomis. Be to, padidėjus medžiagų paklausai, atsiranda ir jų trūkumas. Tad objekto užbaigimo data gali nusikelti ar netgi atsidėti. Šis trūkumas neleidžia savalaikiai užbaigti statybų ir gali padidinti objekto galutinę kainą.


Privalumai ir trūkumai, statant namą rudens-žiemos periodu

Specialistai mano, kad geriausia statybas planuoti taip, kad jos vyktų be didelių pertraukų. Namo statybos, pradėtos rudenį bei vykdomos pagal planą, gali būti sėkmingai baigtos jau pavasarį. Tiesa, darbus gali riboti šaltis, nepalankios oro sąlygos bei sudėtingas statybinės technikos pravažumas. Tačiau šiais laikais statybų rinka siūlo tam pritaikytus produktus ir jų priedus: esant neigiamai temperatūrai galima ne tik betonuoti, bet ir mūryti.

Rudens-žiemos sezono statybų privalumai:

- Pigesnės statybinės medžiagos;

- Statybos darbų kainų mažėjimas;

- Esant įšalui, lengvesnis sunkiojo transporto pravažiavimas.

Vykdant namo statybas rudens-žiemos sezonu, galimi šie trūkumai:

- Trumpesnė darbo diena (greičiau temsta);

- Sudėtingesnės, nepalankios darbo sąlygos lauke (blogas oras);

- Esant žemai temperatūrai, nerekomenduojama statyti kapitalinių pamatų.

Norint įgyvendinti bet kokį, net ir nedidelės apimties statybų projektą, vien tik kokybiškų statybinių medžiagų nepakanka…Žmogiškasis faktorius, šiuo atveju - kvalifikuoti statybininkai ir specialistai - būtina sąlyga, siekiant įsikelti į tvarius ir saugius namus. Patikėkite savo ir savo šeimos gerbūvio kūrimą patyrusiems ir patikimiems, kokybiškas statybų paslaugas teikiantiems statytojams.


Straipsnį paruošė STATVILA (MB “Statome Vilnių”)

Dėl informacijos, patarimų arba užklausų prašome kreiptis:

T: 8 679 03408

E: info@statvila.lt

W: https://www.statvila.lt/

by Aleksej Olechnovic 18 October 2024
Statant namą ar ūkinį pastatą Lietuvoje už miesto ribų iki 80 m² arba sodo bendrijose iki 50 m² (nuo lapkričio 1-os d. 2024), galioja specifiniai reikalavimai, kuriuos būtina žinoti, norint tinkamai pasiruošti statybos procesui ir išvengti teisinių komplikacijų. Štai pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti: 1. Statybos leidimas Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, norint statyti gyvenamąjį ar ūkinį pastatą iki 80 m² už miesto ribų ar sodo bendrijoje iki 50 m², statybos leidimas nereikalingas. Tačiau svarbu, kad pastatas atitiktų visus esminius reikalavimus, nurodytus teisės aktuose, pvz., teritorijos planavimą ir statinio paskirtį. Nors leidimas nereikalingas, būtina informuoti savivaldybės administraciją apie planuojamą statybą. Informavimas atliekamas pateikiant pranešimą, kuriame nurodoma statinio vieta ir tikslai. Savivaldybė per 20 darbo dienų turi atsakyti, ar planuojama statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentus. 2. Žemės sklypo paskirtis Svarbu įsitikinti, kad žemės sklypo paskirtis leidžia statyti norimą pastatą. Sklypai gali būti žemės ūkio paskirties, sodo ar miško žemės, ir kiekvienas jų turi savus reikalavimus statyboms. Žemės ūkio paskirties sklypuose paprastai leidžiama statyti tik su ūkininkavimu susijusius pastatus, o sodo sklypuose – nedidelius vasarnamius ar gyvenamuosius pastatus iki 50 m². Tačiau, sodo bendrijos statybos atvejais yra leidžiama priestatų ir dengtos terasos statyba iki 50 m².
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
by Aleksej Olechnovic 15 October 2024
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
26 September 2024
Privataus namo statybos procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis nuoseklaus planavimo bei pasirengimo. Gerai atlikus "namų darbus" ir surinkus visą dominančią informaciją, galima tikėtis kokybiško galutinio rezultato, be nukrypimų nuo biudžeto ar netikėtai atsiradusių papildomų darbų. Aptarkime svarbiausius individualios statybos namo etapus.
karkasiniai namai
2 July 2024
Karkasinių namų statyba Lietuvoje
by MB Statome Vilnių 19 February 2024
Planavimo Svarba: Kaip Teisingai Suplanuoti Inžinerinių Tinklų Darbus
by MB Statome Vilnių 24 November 2023
Pagrindinės temos: planavimas, sklypo parinkimas, projektavimas, ekonomiškumas, statyba ir priežiūra, pridavimas.
by MB Statome Vilnių 16 November 2023
Pridavimo tvarkos pakeitimas nuo 2024 metų pradžios iš 85% iki 100% baigtumo
by MB Statome Vilnių 16 October 2023
Patarimas pasinaugoti nemokama konsultacija dėl svajonės namo statybos planavimo: sklypo parinkimas, architektūra, konstruktivas ir t.t.
6 October 2023
Privataus namo statybos užbaigimo 100% pridavimas, energetinio naudingumo sertifikavimas ir legalizavimas
by MB "Statome Vilnių" 2 May 2023
Vedinimo principų apibūdinimas ir rekuperacinės sistemos poreikio paaškinimas
Show More
Share by: