Blog Post

Namų statybos kaina iki raktų 2022 metais

MB "Statome Vilnių" • 26 April 2022

Vilniaus ir Vilniaus rajonos individualių gyvenamųjų / privačių namų statybos kaina 2022 metais iki dalinės ar pilnos apdailos.

Kad ir kokiais šaltiniais ir prognozėmis besiremtume šiandien, nuolat didėjančios namų statybos išlaidos verčia rimtai pagalvoti ir apsispręsti dėl namo investicijų. Jei per paskutinius trejus metus išlaidos namo statyboms augo apie 20%, tai 2022-2023 m. namo statybų kainų kilimo nuspėti nesiryžta net ekspertai…Deja, statybinių medžiagų kainos auga pastoviai jau kurį laiką, o jų tiekimo galimybės, ištikus ne vienai rimtai krizei, vis siaurėja.

Suprantama, statybų rinka nesustos ir naujų namų statyba bei suplanuoti projektai tęsis, tačiau numatyti ir atsižvelgti į pokyčius teks visiems - tiek statytojams, tiek užsakovams.

Didesnes namų statybos kainas 2022 m. įtakoja ne tik statybinių medžiagų kainų augimas, nauji reikalavimai namo statybai energiniam naudingumo efektyvinimui gerinti, bet ir probleminė situacija dėl vis didėjančios statybininkų paklausos. Atsižvelgti į visus šių reikalavimų bei pokyčių kompleksus neginčytinai svarbus, siekiant kuo efektyviau ir kokybiškiau įgyvendinti statybos projektus.

Kokie svarbiausi namų statybos planavimo etapai?

Planuojant statyti namą, pagrindinis svarbus dokumentas - namo projektas . Jei ieškosite išskirtinio, tik jūsų poreikiams pritaikyto projekto, kaina gali svyruoti nuo 3 iki 10 tūkstančių eurų, priklausomai nuo namo ploto. Jei pasirinksite iš jau esamų paruoštų projektų, sumokėsite nuo 1 iki 3 tūkstančių eurų.

Pasirinkus namo projektą ir numačius sklypą, kuriame bus statomas namas, sudaroma darbų sąmata : paruošiamieji žemės darbai, pamatų įrengimas ir jų apšiltinimas gali kainuoti apie 8 tūkst. eurų standartiniam, 120 m2 dviejų aukštų namui pastatyti.

Sekančiame etape, jau įrengus pamatus, statoma , ,namo dėžutė” . Tai sienos ir sąramos, perdangos, finale – stogo įrengimas. Šiuo statybos etapu, įvertinti statybos kaštus nėra paprasta, nes viskas priklauso nuo medžiagų ir stogo konstrukcijos kainos. Sakykime, vidutiniškai ,,namo dėžutė” galėtų kainuoti nuo 40 iki 60 tūkstančių eurų jau minėto ploto namui.

Statant namą, suprantama, reikia ir tenka skaičiuoti bei ieškoti galimybių, kur galima sutaupyti, o kur neverta ir netgi rizikinga tai daryti. Pagal Lietuvos statybos reglamentus nuo 2022 metų privalome statyti A++ namus. Todėl labai svarbų vaidmenį vaidina pasirinkta statybininkų komanda, jų vertingi patarimai bei profesionalumas. Rezultate tai nulemia, kokiame svajonių name jūs gyvensite. Taigi, namo sandarinimas yra tas etapas, nuo kurio priklausys namo stabilumas, šiltumas bei ilgaamžiškumas. Pasirinkus aukštos kokybės bei tinkamo storio šiltinimo medžiagas, galėsite džiaugtis komfortu ir jaukumu, o kokybiškas pertvarų montavimas, profesionalus grindų, langų bei durų įrengimas sąlygos ir garantuos mažas sąskaitas už energiją.

Taip vadinamos pilnos dalinės apdailos namo statyba, t.y. namo statyba su išorės ir daline vidaus apdaila: įrengus vandentiekį, kanalizaciją bei elektrą, vidinės sienos su tinkavimu bei pasirinkus namo šildymo principą, namo statybos darbai su medžiagomis užsakovui gali kainuoti nuo 100 iki 120 tūkstančių eurų.

Orientacinės individualių gyvenamųjų namų statybos kainos 2022-ais metais

Kur galima sutaupyti, statant namą?

Kad nenukentėtų namo kokybė, taupyti medžiagoms ar ieškoti statybininkų ir meistrų, kurie atliks darbus pigiau, išties rizikinga. Juk namą statome ne vieniems metams… Tad projektuojant namą ar perkant projektą, verta pagalvoti, ar reikia rūsio ir garažo, ar savo jėgomis galėtumėte susikurti interjero dizainą. Taipogi, renkantis medžiagas, atsižvelgus į jų kokybę, galima lyginti jų visų kainas ir taip stengtis šiek tiek sutaupyti. Tačiau esminiams dalykams, tokiems kaip namo konstrukcijos, termoizoliacinės medžiagos taupyti negalima - tai gali sumažinti namo tarnavimo laiką bei padidinti įvairių nelaimių riziką. Ne veltui sakoma, kad ,,skūpas moka du kartus’’…Tad atsakingas ir gerai pasvertas kiekvieno statybos etapo planavimas - garantija, kad įsikelsite į namus, kurie atitinka jūsų lūkesčius bei suplanuotą statybų biudžetą.


Straipsnį paruošė STATVILA (MB “Statome Vilnių”)

Daugiau informacijos ir dėl patarymų, jūsų namo statybos kainos patikslinimų prašome kreiptis:

T: 8 679 03408

E: info@statvila.lt

W: https://www.statvila.lt/

by Aleksej Olechnovic 18 October 2024
Statant namą ar ūkinį pastatą Lietuvoje už miesto ribų iki 80 m² arba sodo bendrijose iki 50 m² (nuo lapkričio 1-os d. 2024), galioja specifiniai reikalavimai, kuriuos būtina žinoti, norint tinkamai pasiruošti statybos procesui ir išvengti teisinių komplikacijų. Štai pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti: 1. Statybos leidimas Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, norint statyti gyvenamąjį ar ūkinį pastatą iki 80 m² už miesto ribų ar sodo bendrijoje iki 50 m², statybos leidimas nereikalingas. Tačiau svarbu, kad pastatas atitiktų visus esminius reikalavimus, nurodytus teisės aktuose, pvz., teritorijos planavimą ir statinio paskirtį. Nors leidimas nereikalingas, būtina informuoti savivaldybės administraciją apie planuojamą statybą. Informavimas atliekamas pateikiant pranešimą, kuriame nurodoma statinio vieta ir tikslai. Savivaldybė per 20 darbo dienų turi atsakyti, ar planuojama statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentus. 2. Žemės sklypo paskirtis Svarbu įsitikinti, kad žemės sklypo paskirtis leidžia statyti norimą pastatą. Sklypai gali būti žemės ūkio paskirties, sodo ar miško žemės, ir kiekvienas jų turi savus reikalavimus statyboms. Žemės ūkio paskirties sklypuose paprastai leidžiama statyti tik su ūkininkavimu susijusius pastatus, o sodo sklypuose – nedidelius vasarnamius ar gyvenamuosius pastatus iki 50 m². Tačiau, sodo bendrijos statybos atvejais yra leidžiama priestatų ir dengtos terasos statyba iki 50 m².
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
by Aleksej Olechnovic 15 October 2024
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
26 September 2024
Privataus namo statybos procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis nuoseklaus planavimo bei pasirengimo. Gerai atlikus "namų darbus" ir surinkus visą dominančią informaciją, galima tikėtis kokybiško galutinio rezultato, be nukrypimų nuo biudžeto ar netikėtai atsiradusių papildomų darbų. Aptarkime svarbiausius individualios statybos namo etapus.
karkasiniai namai
2 July 2024
Karkasinių namų statyba Lietuvoje
by MB Statome Vilnių 19 February 2024
Planavimo Svarba: Kaip Teisingai Suplanuoti Inžinerinių Tinklų Darbus
by MB Statome Vilnių 24 November 2023
Pagrindinės temos: planavimas, sklypo parinkimas, projektavimas, ekonomiškumas, statyba ir priežiūra, pridavimas.
by MB Statome Vilnių 16 November 2023
Pridavimo tvarkos pakeitimas nuo 2024 metų pradžios iš 85% iki 100% baigtumo
by MB Statome Vilnių 16 October 2023
Patarimas pasinaugoti nemokama konsultacija dėl svajonės namo statybos planavimo: sklypo parinkimas, architektūra, konstruktivas ir t.t.
6 October 2023
Privataus namo statybos užbaigimo 100% pridavimas, energetinio naudingumo sertifikavimas ir legalizavimas
by MB "Statome Vilnių" 2 May 2023
Vedinimo principų apibūdinimas ir rekuperacinės sistemos poreikio paaškinimas
Show More
Share by: