Blog Post

Būsto apdailos kainos

Aleksej Olechnovic • 17 October 2019

Butų ir namų apdailos darbų kainos su medžiagomis ir baldais.

Kiekvienam žmogui naujo būsto įsigijimas yra didelė šventė. Tačiau sekantis žingsnis, naujosios gyvenamosios vietos įrengimas, yra kur kas mažiau džiugus etapas. Dažniausiai savo būstą pirkėjas nusiperka tik su daline apdaila, o tai reiškia, kad galutinai viską įsirengti reikės savarankiškai. Deja, tai nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Įsirenginėjant būstą, naujakurių laukia daugybė klausimų ir neaiškumų, kuriuos neretai išspręsti gali tik kvalifikuoti, ilgametę darbo patirtį bei nepriekaištingą reputaciją turintys savo srities profesionalai.

Kaip jau minėta aukščiau, dažniausiai naujos statybos būstą(butą, namą ar kotedžą) pirkėjas įsigyja su atliktais pradiniais, kitaip vadinamais dalinės apdailos darbais. Šis dviejų žodžių derinys nėra reglamentuotas ir gali reikšti visai ką kitą, nei įsivaizduoja potencialus naujo būsto šeimininkas. Todėl pirmiausia, prieš įsigyjant nekilnojamąjį turtą su daline apdaila, kiekvienam pirkėjui rekomenduojama išsiaiškinkite, ką konkrečiu atveju pardavėjas turi omeny. Naujakuriai išsirinkę ir nusipirkę būstą su daline apdaila, dažniausiai jame randa suformuotas vidines pertvaras, išbetonuotas grindis, pajungtą šildymo sistemą, taip pat santechnikos bei elektros įvadus. Iš esmės, pirkėjas įsigyja patalpą, kuri yra paruošta tolimesniems vidinės apdailos darbams, bet tikrai netinka gyvenimui.

Sekantis, nemažiau svarbus žingsnis prieš pradedant bet kokius darbus yra detalaus interjero plano paruošimas, savarankiškai arba pasinaudojus profesionalų pagalba, t.y. interjero dizainerių paslaugomis. Taip pat, prieš pradedant nekilnojamo turto apdailos darbus kiekvienam naujakuriui patartina sudaryti biudžetą, kuris padėtų „kontroliuoti“ išlaidas. Šis patarimas gali apsaugoti naujo būsto šeimininkus nuo nereikalingų ar neapgalvotų pirkinių. Reikėtų labai įdėmiai įvertinti savo santaupas ir galimas išlaidas vidaus apdailos darbams ir medžiagoms, nes jas viršijus gali tekti patirti ne tik finansinius nuostolius, bet ir prarasti daug brangaus laiko.

Klausimas kiek kainuoja tam tikro būsto vidaus apdaila neturi vienareikšmiško atsakymo. Kiekvienu atveju kainos yra nustatomos individualiai, atsižvelgiant į konkretaus projekto pobūdį bei klientų norus ir pageidavimus. Galutinę būsto apdailos darbų sąmatą lemia pradinė objekto būklė, darbų apimtis ir sudėtingumas, pasirinktų medžiagų kainos, bei samdomo rangovo įkainiai. Didmiesčiuose būsto vidinės apdailos darbų kartu su medžiagomis vidutinė rinkos kaina yra apie 300 Eur/m2. Jeigu užsakovas turi specifinių pageidavimų dėl medžiagų, įrengimo, darbų atlikimo skubumo, tai atitinkamai kelia visą būsto apdailos darbų sąmatą. Taigi, pagrindinis būsto įrengimo išlaidas reguliuojantis veiksnys yra konkretūs žmogaus poreikiai. Taip pat norime priminti, kad renkantis medžiagas, reikėtų nepamiršti, jog didelė kaina savaime dar nėra aukštos kokybės garantas. Neretai, norėdami sutaupyti nauji būsto šeimininkai apdailos darbus atlieka savarankiškai arba prašo giminaičiu, draugų pagalbos. Pastebėta, kad šiuo atveju dažnai nepavyksta ne tik sutaupyti, bet įrengimo darbai užtrunka kur kas ilgiau nei buvo planuota. Būsto įrengimui samdant šioje srityje dirbančius profesionalus užsakovui pavyks sutaupyti ne tik pinigus, bet ir laiką. Patartina rinktis ne pirmus metus šioje srityje dirbančius specialistus, kurie padės pasirinkti bei konsultuos perkant įrengimo medžiagas. Darbų ir medžiagų kainų santykis įrenginėjant butą ar namą apytiksliai yra 50/50 %.

Apibendrinant, reikia nepamiršti, kad pačių pigiausių medžiagų ir paslaugų pasirinkimas vėliau gali kainuoti gerokai brangiau, kuomet reikia taisyti atliktų darbų broką, o tai ne tik finansinis nuostolis, bet ir prarastas laikas. Labai svarbu rinktis tik patikimus rangovus. Rekomendacijos, patirtis, garantijos - trys rangovų pasirinkimo kriterijai, kuriais turėtų vadovautis kiekvienas užsakovas.

Dėl įšsamesnės informacijos dėl jūsų projekto skaičiavimų galite kreiptis į Statvilą (MB Statome Vilnių) - T: 8 679 03408, E: info@statvila.lt

by Aleksej Olechnovic 18 October 2024
Statant namą ar ūkinį pastatą Lietuvoje už miesto ribų iki 80 m² arba sodo bendrijose iki 50 m² (nuo lapkričio 1-os d. 2024), galioja specifiniai reikalavimai, kuriuos būtina žinoti, norint tinkamai pasiruošti statybos procesui ir išvengti teisinių komplikacijų. Štai pagrindiniai aspektai, kuriuos reikėtų apsvarstyti: 1. Statybos leidimas Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, norint statyti gyvenamąjį ar ūkinį pastatą iki 80 m² už miesto ribų ar sodo bendrijoje iki 50 m², statybos leidimas nereikalingas. Tačiau svarbu, kad pastatas atitiktų visus esminius reikalavimus, nurodytus teisės aktuose, pvz., teritorijos planavimą ir statinio paskirtį. Nors leidimas nereikalingas, būtina informuoti savivaldybės administraciją apie planuojamą statybą. Informavimas atliekamas pateikiant pranešimą, kuriame nurodoma statinio vieta ir tikslai. Savivaldybė per 20 darbo dienų turi atsakyti, ar planuojama statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentus. 2. Žemės sklypo paskirtis Svarbu įsitikinti, kad žemės sklypo paskirtis leidžia statyti norimą pastatą. Sklypai gali būti žemės ūkio paskirties, sodo ar miško žemės, ir kiekvienas jų turi savus reikalavimus statyboms. Žemės ūkio paskirties sklypuose paprastai leidžiama statyti tik su ūkininkavimu susijusius pastatus, o sodo sklypuose – nedidelius vasarnamius ar gyvenamuosius pastatus iki 50 m². Tačiau, sodo bendrijos statybos atvejais yra leidžiama priestatų ir dengtos terasos statyba iki 50 m².
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
by Aleksej Olechnovic 15 October 2024
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
26 September 2024
Privataus namo statybos procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis nuoseklaus planavimo bei pasirengimo. Gerai atlikus "namų darbus" ir surinkus visą dominančią informaciją, galima tikėtis kokybiško galutinio rezultato, be nukrypimų nuo biudžeto ar netikėtai atsiradusių papildomų darbų. Aptarkime svarbiausius individualios statybos namo etapus.
karkasiniai namai
2 July 2024
Karkasinių namų statyba Lietuvoje
by MB Statome Vilnių 19 February 2024
Planavimo Svarba: Kaip Teisingai Suplanuoti Inžinerinių Tinklų Darbus
by MB Statome Vilnių 24 November 2023
Pagrindinės temos: planavimas, sklypo parinkimas, projektavimas, ekonomiškumas, statyba ir priežiūra, pridavimas.
by MB Statome Vilnių 16 November 2023
Pridavimo tvarkos pakeitimas nuo 2024 metų pradžios iš 85% iki 100% baigtumo
by MB Statome Vilnių 16 October 2023
Patarimas pasinaugoti nemokama konsultacija dėl svajonės namo statybos planavimo: sklypo parinkimas, architektūra, konstruktivas ir t.t.
6 October 2023
Privataus namo statybos užbaigimo 100% pridavimas, energetinio naudingumo sertifikavimas ir legalizavimas
by MB "Statome Vilnių" 2 May 2023
Vedinimo principų apibūdinimas ir rekuperacinės sistemos poreikio paaškinimas
Show More
Share by: