Būsto apdailos kainos

Aleksej Olechnovic • 2019 m. spalio 17 d.

Butų ir namų apdailos darbų kainos su medžiagomis ir baldais.

Kiekvienam žmogui naujo būsto įsigijimas yra didelė šventė. Tačiau sekantis žingsnis, naujosios gyvenamosios vietos įrengimas, yra kur kas mažiau džiugus etapas. Dažniausiai savo būstą pirkėjas nusiperka tik su daline apdaila, o tai reiškia, kad galutinai viską įsirengti reikės savarankiškai. Deja, tai nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Įsirenginėjant būstą, naujakurių laukia daugybė klausimų ir neaiškumų, kuriuos neretai išspręsti gali tik kvalifikuoti, ilgametę darbo patirtį bei nepriekaištingą reputaciją turintys savo srities profesionalai.

Kaip jau minėta aukščiau, dažniausiai naujos statybos būstą(butą, namą ar kotedžą) pirkėjas įsigyja su atliktais pradiniais, kitaip vadinamais dalinės apdailos darbais. Šis dviejų žodžių derinys nėra reglamentuotas ir gali reikšti visai ką kitą, nei įsivaizduoja potencialus naujo būsto šeimininkas. Todėl pirmiausia, prieš įsigyjant nekilnojamąjį turtą su daline apdaila, kiekvienam pirkėjui rekomenduojama išsiaiškinkite, ką konkrečiu atveju pardavėjas turi omeny. Naujakuriai išsirinkę ir nusipirkę būstą su daline apdaila, dažniausiai jame randa suformuotas vidines pertvaras, išbetonuotas grindis, pajungtą šildymo sistemą, taip pat santechnikos bei elektros įvadus. Iš esmės, pirkėjas įsigyja patalpą, kuri yra paruošta tolimesniems vidinės apdailos darbams, bet tikrai netinka gyvenimui.

Sekantis, nemažiau svarbus žingsnis prieš pradedant bet kokius darbus yra detalaus interjero plano paruošimas, savarankiškai arba pasinaudojus profesionalų pagalba, t.y. interjero dizainerių paslaugomis. Taip pat, prieš pradedant nekilnojamo turto apdailos darbus kiekvienam naujakuriui patartina sudaryti biudžetą, kuris padėtų „kontroliuoti“ išlaidas. Šis patarimas gali apsaugoti naujo būsto šeimininkus nuo nereikalingų ar neapgalvotų pirkinių. Reikėtų labai įdėmiai įvertinti savo santaupas ir galimas išlaidas vidaus apdailos darbams ir medžiagoms, nes jas viršijus gali tekti patirti ne tik finansinius nuostolius, bet ir prarasti daug brangaus laiko.

Klausimas kiek kainuoja tam tikro būsto vidaus apdaila neturi vienareikšmiško atsakymo. Kiekvienu atveju kainos yra nustatomos individualiai, atsižvelgiant į konkretaus projekto pobūdį bei klientų norus ir pageidavimus. Galutinę būsto apdailos darbų sąmatą lemia pradinė objekto būklė, darbų apimtis ir sudėtingumas, pasirinktų medžiagų kainos, bei samdomo rangovo įkainiai. Didmiesčiuose būsto vidinės apdailos darbų kartu su medžiagomis vidutinė rinkos kaina yra apie 300 Eur/m2. Jeigu užsakovas turi specifinių pageidavimų dėl medžiagų, įrengimo, darbų atlikimo skubumo, tai atitinkamai kelia visą būsto apdailos darbų sąmatą. Taigi, pagrindinis būsto įrengimo išlaidas reguliuojantis veiksnys yra konkretūs žmogaus poreikiai. Taip pat norime priminti, kad renkantis medžiagas, reikėtų nepamiršti, jog didelė kaina savaime dar nėra aukštos kokybės garantas. Neretai, norėdami sutaupyti nauji būsto šeimininkai apdailos darbus atlieka savarankiškai arba prašo giminaičiu, draugų pagalbos. Pastebėta, kad šiuo atveju dažnai nepavyksta ne tik sutaupyti, bet įrengimo darbai užtrunka kur kas ilgiau nei buvo planuota. Būsto įrengimui samdant šioje srityje dirbančius profesionalus užsakovui pavyks sutaupyti ne tik pinigus, bet ir laiką. Patartina rinktis ne pirmus metus šioje srityje dirbančius specialistus, kurie padės pasirinkti bei konsultuos perkant įrengimo medžiagas. Darbų ir medžiagų kainų santykis įrenginėjant butą ar namą apytiksliai yra 50/50 %.

Apibendrinant, reikia nepamiršti, kad pačių pigiausių medžiagų ir paslaugų pasirinkimas vėliau gali kainuoti gerokai brangiau, kuomet reikia taisyti atliktų darbų broką, o tai ne tik finansinis nuostolis, bet ir prarastas laikas. Labai svarbu rinktis tik patikimus rangovus. Rekomendacijos, patirtis, garantijos - trys rangovų pasirinkimo kriterijai, kuriais turėtų vadovautis kiekvienas užsakovas.

Dėl įšsamesnės informacijos dėl jūsų projekto skaičiavimų galite kreiptis į Statvilą (MB Statome Vilnių) - T: 8 679 03408, E: info@statvila.lt

Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 15 d.
Pateikiame trumpą apžvalgą apie populiariausius individualių namų projektus Lietuvoje bei jų ypatybes.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 15 d.
Sužinokite, kokių klaidų vengti statant individualų namą – nuo planavimo ir biudžeto sudarymo iki rangovo pasirinkimo bei energinio efektyvumo.
2025 m. balandžio 14 d.
Sužinokite, kiek kainuoja pastatyti individualų namą 2025 m. – detali biudžeto analizė, kainų pavyzdžiai ir patarimai, kaip suplanuoti išlaidas statybų metu
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. balandžio 2 d.
Energetiškai efektyvūs pastatai Vienas iš pagrindinių tvarių statybų tikslų yra sumažinti energijos suvartojimą. Tai pasiekiama naudojant A++ klasės arba pasyvių namų sprendimus, kurie optimizuoja šilumos izoliaciją, užtikrina sandarumą ir efektyvų energijos panaudojimą. Gerai izoliuoti pastatai mažina šildymo ir vėsinimo poreikį, taip prisidedant prie tvarios aplinkos kūrimo. Modernios vėdinimo sistemos su rekuperacija padeda išlaikyti šviežią orą patalpose ir sumažinti šilumos nuostolius. Aplinkai draugiškos statybinės medžiagos Tvariose statybose labai svarbu naudoti ekologiškas, perdirbamas arba natūralias medžiagas. Mediniai konstrukciniai elementai, molio tinkas, šiaudų plokštės ir kitos medžiagos ne tik mažina anglies dvideginio emisija s, bet ir suteikia natūralų mikroklimatą pastatuose. Be to, vis dažniau renkamasi mažai teršalų išskiriančius dažus, klijus ir kitus statybinius produktus, kurie mažina vidaus oro taršą ir gerina gyvenimo kokybę. Atsinaujinančios energijos naudojimas Lietuva, kaip ir daugelis kitų šalių, vis labiau orientuojasi į tvarius ir aplinkai draugiškus sprendimus, ypač statybų sektoriuje. Atsinaujinančios energijos technologijų panaudojimas tapo viena iš svarbiausių sričių, siekiant sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas ir mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro. Saulės, vėjo ir geoterminė energija tapo įprasta kasdieninio gyvenimo dalimi ir vis daugiau žmonių bei įmonių pradeda naudoti šiuos šaltinius savo pastatuose.
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. kovo 14 d.
Lietuvoje pastaraisiais metais statybų kainos kasmet auga. Norėdami sužinoti, kiek kainuos pastatyti namą Lietuvoje 2025 metais, turime atsižvelgti į svarbius, kainą įtakojančius veiksnius, tokius kaip: statybinių medžiagų kainos, darbo jėgos apmokėjimas, naudojamos technologijos ir energetinio efektyvumo reikalavimai. Remiantis dabartinėmis tendencijomis ir prognozėmis, galima pateikti orientacines kainas. Planuojant namo statybą, rekomenduojama atlikti detalią sąmatą, atsižvelgiant į individualius poreikius ir rinkos sąlygas. Taip pat verta konsultuotis su statybos specialistais, kurie gali padėti tiksliau įvertinti būsimas išlaidas.
sodo namas
80 namas
barnhouse
Autorius Aleksej Olechnovic 2025 m. kovo 5 d.
Planuojate statyti kompaktišką, iki 80 m² namą? Mūsų tinklaraštyje rasite aktualią informaciją apie naujausius statybos reglamentus, leidimų išdavimo tvarką ir techninius reikalavimus 2024-2025 metais. Aptariame svarbiausius niuansus, kurie padės išvengti klaidų ir užtikrinti sklandų statybos procesą.
Autorius Aleksej Olechnovic 2024 m. lapkričio 29 d.
Pasyvaus namo reikalavimai Pasyviems namams taikomi specifiniai standartai, užtikrinantys maksimalų energijos efektyvumą: Energijos suvartojimas: Pasyvaus namo metinis šiluminės energijos suvartojimas šildymui negali viršyti 15 kWh/m². Oro pralaidumas: Pastato sandarumas turi būti itin aukštas – atliekant slėgio testą (Blower Door Test), oro nutekėjimo rodiklis neturi viršyti 0,6 h⁻¹. Energijos šaltiniai: Būtina naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, pvz., saulės baterijas ar geoterminį šildymą. Langų ir durų efektyvumas: Langai ir durys turi būti itin šilti ir efektyvūs, su mažais šilumos nuostoliais (U < 0,8 W/m²K). Ventiliacija su šilumos atgavimu: Privaloma įdiegti mechaninę ventiliaciją su rekuperacija, kurios efektyvumas turi siekti bent 75 %. Pasyvaus namo statybos procesas • Krojektavimas Visas procesas prasideda nuo kruopštaus projektavimo, kuris atitinka pasyvaus namo standartus. Tai apima tinkamą sklypo pasirinkimą, orientaciją į pietus, kad būtų kuo efektyviau naudojama saulės energija, bei optimalią pastato formą – paprastai pasirenkama kompaktiška struktūra, mažinanti šilumos nuostolius. • Konstrukcijų pasirinkimas Pasyviems namams naudojamos itin gerai izoliuotos sienos, stogai ir grindys. Šilumos izoliacijos sluoksnis dažnai siekia 30–40 cm, priklausomai nuo medžiagos, pavyzdžiui, mineralinės vatos ar putų polistireno. • Statyba ir sandarumas Statybų metu ypač svarbu užtikrinti pastato sandarumą. Visi jungiamieji taškai – tarp sienų, stogo, langų ir durų – turi būti tinkamai užsandarinti naudojant specialias medžiagas, tokias kaip sandarinimo juostos ar membranos. • Langai ir durys Aukštos kokybės langų ir durų montavimas yra vienas iš svarbiausių etapų. Jie turi būti įstatyti taip, kad nebūtų šilumos tiltų, o sandarumą papildomai užtikrina tinkama montavimo technologija. • Inžinerinės sistemos Įdiegiamas rekuperacinis ventiliacijos įrenginys, leidžiantis efektyviai išlaikyti šilumą. Taip pat įrengiamos šildymo ir šaldymo sistemos, dažniausiai naudojant geoterminę energiją ar šilumos siurblius. • Testavimas ir sertifikavimas Baigus statybas, atliekamas sandarumo testas ir pastatas įvertinamas pagal pasyviųjų namų standartus. Jei visi kriterijai atitinka reikalavimus, namas gauna pasyvaus namo sertifikatą. Išvados Pasyvaus namo statyba reikalauja preciziško planavimo ir aukštos kokybės statybos darbų, tačiau ilgainiui šie namai atsiperka. Jie suteikia komfortą, mažas energijos sąnaudas ir prisideda prie aplinkos tausojimo. Norint pasiekti sėkmę, svarbu pasirinkti patyrusius specialistus ir investuoti į kokybiškas medžiagas.
Energinio naudingumo sertifikavimo reikalavimai
Autorius Aleksej Olechnovic 2024 m. lapkričio 5 d.
Straipsnis apie reikalavimus energinio naudingumo sertifikavimo.
sodo namas, registracija, lapkričio 1, pakeitimai
Autorius Aleksej Olechnovic 2024 m. spalio 15 d.
Šitame straispnije aprašome kaip galima greitai ir patogiai registruoti sodo namo statybos pradžią iki lapkričio 1-os dienos 2024-ųjų metų
2024 m. rugsėjo 26 d.
Privataus namo statybos procesas yra sudėtingas ir reikalaujantis nuoseklaus planavimo bei pasirengimo. Gerai atlikus "namų darbus" ir surinkus visą dominančią informaciją, galima tikėtis kokybiško galutinio rezultato, be nukrypimų nuo biudžeto ar netikėtai atsiradusių papildomų darbų. Aptarkime svarbiausius individualios statybos namo etapus.
Show More